Trio Hudáček, Tybor a Somík zariadilo víťazstvo Pardubíc nad Brnom

Zdroj: hcpce.cz

PRAHA - Hokejisti Mountfieldu Hradec Králové zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 40. kola českej extraligy druhého tímu s lídrom tabuľky nad Spartou Praha 3:2 pp a sn. Výraznou mierou k tomu prispeli slovenskí hokejisti, o dva góly sa postarali René Vydarený s Rastislavom Dejom po asistenciách od Petrov Frühaufa a Mikuša.

Vydarený trafil do čierneho v 27. minúte počas presilovky, jeho krajan Dej poslal gólom na 2:2 stretnutie do predĺženia osem minút pred koncom. O zisku dvoch bodov pre domácich napokon rozhodol v samostatných nájazdoch Jaroslav Kudrna.

Hokejisti Pardubíc zvíťazili nad Kometou Brno 3:2, keď sa pod ich triumf podpísala trojica slovenských reprezentantov. Brankár Július Hudáček zaznamenal 22 úspešných zákrokov, o dva góly sa postaral Radoslav Tybor a víťazný strelil Radovan Somík. Hosťom nestačil na čo i len bod ani presný zásah Jozefa Kováčika.

Útočník Radoslav Tybor najskôr v 23. minúte vyrovnal na 1:1, no už o minútu nato sa do streleckej listiny zapísal za hostí jeho krajan obranca Kováčik. Tyborovi sa podarilo opätovne vyrovnať v 35. minúte a o minútu neskôr strelil víťazný gól domácich Somík. Hudáček hájil domácu bránku 22 úspešnými zákrokmi, v tej hosťujúcej dostal pred Marekom Čiliakom prednosť Jiří Trvaj.

Slovenský hokejový obranca Juraj Valach prispel gólom k víťazstvu Slavie Praha nad Kladnom 4:1. Dvadsaťštyriročný zadák zvýšil vedenie Slavie v 44. minúte duelu na 3:1, definitívnu podobu výsledku stanovil päť minút pred koncom jeho spoluhráč Krenželok.

Obhajca titulu Škoda Plzeň si pripísal dva body po víťazstve na ľade Vítkovíc 3:2 pp a sn. Štatistiky kanadského bodovania si jednou asistenciou vylepšili aj slovenskí obrancovia, Karol Sloboda na strane domácich a Tomáš Slovák za hostí. V sérii samostatných nájazdov dostal možnosť aj útočník Ján Sýkora, svoj pokus však na gól nepremenil.

Šiestu priečku v tabuľke si v nedeľňajšom dueli upevnili hokejisti Třinca. "Oceliari" zvíťazili na ľade Liberca presvedčivo 6:2 a po 40 zápasoch majú na konte 65 bodov. Obaja slovenskí brankári, Marcel Melicherčík za domácich a Peter Hamerlík v drese Třinca, sledovali celé stretnutia len zo striedačky.

Slavia Praha - Kladno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 12. a 24. Poletín (pri druhom góle asistoval VALACH), 44. VALACH, 55. Krenželok - 33. M. Hořava

Vítkovice - Plzeň 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Svačina (K. SLOBODA), 31. Kolouch - 7. Indrák, 14. Pletka (T. SLOVÁK), rozhodujúci sam. nájazd: M. Straka

Zlín - Litvínov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 15. Kubiš, 26. Okál - 55. Ručinský

Liberec - Třinec 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)
Góly: 24. a 27. P. Nedvěd - 10. a 40. M. Růžička, 6. Rufer, 38. Roth, 40. Rákos, 55. Polanský

Pardubice - Kometa Brno 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Góly: 23. a 35. TYBOR, 36. SOMÍK - 10. Němec, 24. KOVÁČIK
Július Hudáček (Pardubice) odchytal celý zápas.

Chomutov - Karlove Vary 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 53. Kubinčák (ŠAGÁT) - 1. Pohl, 28. Zaťovič

Mountfield Hradec Králové - Sparta Praha 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 27. VYDARENÝ (FRÜHAUF), 52. DEJ (P. MIKUŠ), rozhodujúci sam. nájazd: Kudrna - 12. Klimek, 50. Kumstát

• Zdroj: TASR, SITA