VIDEO Fantastický úspech Slovana: Šatanov famózny blafák rozhodol o prehre superfavorita

Slovan na ľade superfavorita zaknihoval nesmierne cenný triumfSlovan na ľade superfavorita zaknihoval nesmierne cenný triumf Zdroj: hcslovan.sk

MOSKVA - Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade tímu Dinama Moskva 3:2. Zverenci trénera Rostislava Čadu stále živia aspoň matematickú nádej na postup do play-off. Pre Slovan to bol na ľade obhajcu Gagarinovho pohára, ktorý nastúpil bez zraneného slovenského obrancu Dominika Graňáka, tretí triumf v rade na tripe u súperov.

Po neúspechu v Kazani zvíťazili belasí v Nižnom Novgorode aj Podoľsku. Po súboji v Moskve sa vracajú do Bratislavy a čaká ich mesačná olympijská pauza. Nad Dinamom zvíťazili až vo ôsmom vzájomnom stretnutí, v predchádzajúcom období raz prehrali po predĺžení, raz po samostatných nájazdoch a šesťkrát v riadnom hracom čase.

V prvej tretine boli aktívnejší hokejisti Slovana, ale za brankára Jeriomenka nedostali ani jeden puk z trinástich striel na bránku. V 9. min K. Volkov našiel v presilovke úplne voľného Pestunova, ktorý nemal problém poslať puk za bezmocného Janusa.

V druhej časti mali viac striel na svojom konte hokejisti Dinama, no gól tentokrát dosiahol Slovan - Miklík v početnej výhode prevzal puk v obrannej tretine, dostal sa s ním až pred Jeriomenka a po ľade vyrovnal na 1:1.

V úvode III. tretiny mali hostia päťsekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, ktorú delovkou od modrej čiary využil Škoula. Tribúny v moskovských Lužnikách šokoval v 47. min Šatan, ktorý unikol domácej defenzíve počas obrovského presilovkového tlaku Dinama a Jeriomenkovi nedal šancu - 1:3. Na rozdiel jedného gólu skorigoval v 53. min Dugin. O štyri minúty neskôr mal Slovan 106-sekundovú početnú výhodu o dvoch korčuliarov, no nepridali gólovú "poistku". Keďže sa Dinamu v závere nepodarilo vyrovnať ani v power-play, bratislavský tím získal v Moskve tri body.

Slovan má po utorku 65 bodov, na posledné (ôsme) mužstvo tabuľky Západnej konferencie postupujúce do play-off Lokomotiv Jaroslavľ má sedembodové manko.

Do konca základnej časti KHL odohrajú Bratislavčania ešte štyri zápasy, všetky v domácom prostredí. Najbližšie sa predstavia až po olympijskej pauze v stredu 26. februára od 19.00 h proti Dinamu Minsk.

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Góly: 9. Pestunov (K. Volkov, Kvapil), 53. Dugin (M. Karpov) - 27. Miklík, 41. Škoula (Radivojevič, L. Hudáček), 46. Šatan
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Bližňák (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kiseľov, Romasko - Palej, Šichanov (všetci Rus.), 5256 divákov

Dinamo Moskva: Jeriomenko - Višnevskij, A. Mironov, Jalasvaara, Soloviov, F. Novák, Riazancev, Koriagin - Gorovikov, Pestuško, Komarov - Karsums, Cvetkov, Mosaľov - Babenko, Dugin, M. Karpov - Kvapil, Pestunov, K. Volkov

Slovan: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Bakoš - M. Daňo, A. Šťastný, T. Mikúš

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Dnes sa nám darilo veľmi dobrým pohybom brániť silné mužstvo Dinama už v strednom pásme. Nedovolili sme mu súvislý tlak v našej obrannej tretine. Podarilo sa nám streliť dva góly v presilovkách a rozhodujúci presný zásah padol v našom oslabení. Naše prvé víťazstvo v KHL nad Dinamom Moskva a na jeho ľade si veľmi ceníme."

Priebeh duelu:

Slovan začal nezakríknuto a odhodlane, mal k dispozícii aj presilovku, no v 9. min využili svoju početnú výhodu domáci. Na začiatku gólu bola nedôslednosť Mojžíša pred bránou Janusa, gólman bol voči krásnemu teču Pestunova bezmocný.

Hráči ruského tímu sa dopúšťajú viacerých faulov pred vlastným brankárom, dvakrát ich v prvej tretine rozhodca potrestal za faul na prenikajúceho slovanistu - Branka Radivojeviča a neskôr na Marka Daňa. Hokej je aj o psychike, domáci akoby sa uspokojili a belasí výbornou hrou a dôrazom dokázali vyrovnať.

V 26. min predviedol Miklík neuveriteľné sólo - po puk si prišiel pred Janusa, prekorčuľoval celé klzisko, predral sa aj útočným pásmom a tvrdo vystrelil - jeho pokus prešiel cez gólmana a zaskočil hľadisko aj hráčov súpera.

Hneď na úvod tretej tretiny Slovan zásluhou Škoulu využíva presilovku 5:3 a šokujúco sa ujíma vedenia na ľade favorita, presilovka belasých pokračuje.

Aj v Moskve poznajú populárnu slovenskú skupinu Elán, v hale Dinama zaznel známy hit Nie sme zlí.

V 46. minúte predviedol Miroslav Šatan opäť svoje hokejové umenie. Parádnym blafákom prekonal domáceho gólmana a zvýšil náskok belasých.

Dinamo je poriadne zaskočené, Slovan je blízko k dosiahnutiu nesmierne cenného triumfu.

51. minúta podobná situácia ako pri treťom góle a opäť to bol Miroslav Šatan, tentokrát sa však k zakončeniu nedostal.

53. minúta priniesla favoritovi opäť nádej na úspech, Ďugin doklepol puk do prázdnej bránky a Dinamo so Slovanom prehráva už len o jediný gól.

55. minúta - ruský tím v závere pritvrdzuje, Kukumberg ustál tvrdý atak súpera.

57. minúta - Dinamo od tvrdosti neupúšťa, Radivojevič dostal hokejkou do tváre a vzápätí nekompromisný atak Komarova na Janusa - Slovan čaká presilovka 5 na 3!

58. minúta - Aj napriek oslabeniu domáci mali možnosť vyrovnať, našťastie pre belasých Babenko mieril len do betónov Janusa.

V záverečnej minúte stretnutia obrovský tlak domácich, Slovanisti sa obetavo hádžu do striel, Dinamo hrá power-play a navyše na trestnú lavicu putuje Sigalet takže záverečných 20 sekúnd presilovka domácich 6 na 4.

To naj z 1. tretiny:

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Moskva Bratislava Zápas Dinamo Výsledok Líder Favorit Obhajca Trip Sezóny Priebežne Posledný Priebeh
  • Zdroj: športky, SITA, hcslovan