Akčný súboj v Novgorode: Slovan rýchlo stratil náskok, o víťazstve rozhodla Šatanova akcia

Branko Radivojevič sa teší s Miroslavom ŠatanomBranko Radivojevič sa teší s Miroslavom Šatanom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Nižného Novgorodu 3:2 a stále živia nádej na postup do play-off.

Slovan začal nebojácne, prispôsobil svoj štýl hry súperovi. Tímy síce predvádzali skôr rozkúskovaný hokej, no belasí hrali umne v obrane a nemali problém s pohybom vpredu. Michel Miklík otvoril pri avizovanom vylúčení skóre zápasu nenápadným gólom v 17. minúte po prihrávke Ölveckého. Belasí sa chytili, mali viac z hry a to sa pretavilo aj do druhého gólu - Milan Bartovič zvyšil v 25. minútej po peknej prihrávke od Michela Miklíka.

Vyrovnanie domácich prišlo zhurta: dva góly za 3 minúty a 18 sekúnd - najprv Wolski zaskočil Bratislavčanov nenápadným pokusom, Skačkov využil presilovku, v ktorej domáci belasých doslova zavreli pred Janusom v bránke.

Belasí sa vrátili do vedenia po neuveriteľnom góle - Šatan vyviezol puk, poslal ho Radivojevičovi a ten napálil pred bránku Liborovi Hudáćkovi, ktorý ho milimetrovo správne tečoval - 2:3.

O minútu neskôr sa domácim takmer podarilo vyrovnať, Ľudučin však trafil len hornú žrď bránky Jaroslava Janusa. Dve minúty pred koncom druhej tretiny mohlo byť 2:4, Miklík sa dostal do samostatného nájazdu, ale Kasutin mu ľavým betónom znemožnil skórovať.

Slovan nedovolil v tretej tretine domácim vytvoriť si vyloženú šancu a pozorne si strážil tesné vedenie. V 51. minúte pri vylúčení Ölveckého síce vystrelil z ľavého kruhu Salminen, jeho strelu sa ešte snažil doraziť Wolski, Janus však bez problémov puk kryl. Skóre sa nemenilo ani po strele Kuľominova či pokuse Valentenkova. Potom išiel na trestnú lavicu Sigalet a záver priniesol horúce momenty pre Slovan.

Domáci hrali v šestici bez brankára, natlačili sa pred Janusovu bránku a snažili sa o vyrovnávajúci gól. V závere musel ešte hlavný arbiter prekonzultovať s videorozhodcom pokus Valentenka. Na výsledku sa však nič nemenilo a Slovan si odviezol plný bodový zisk.

Slovan má po piatku na konte 60 bodov, na posledné ôsme mužstvo tabuľky Západnej konferencie postupujúce do play-off Lokomotiv Jaroslavľ má 12-bodové manko. Do konca základnej časti KHL odohrajú Bratislavčania ešte šesť duelov, najbližšie sa predstavia v nedeľu od 14.00 h SEČ na ľade Viťazu Podoľsk.

Belasí mali v deň zápasu oslavu, tortu do tváre ráno dostal 23-ročný oslávenec Andrej Šťastný.

Torpedo Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 28. Wolski (Salminen, Valentenko), 31. Skačkov (Krasnoslobodcev, Valentenko) - 18. Miklík (Ölvecký), 25. Bartovič (Brejčák), 35. Hudáček (Radivojevič, Šatan)

TORPEDO: Kasutin - Hietanen, Chomickij, Valentenko, Bernackij, Grigoriev, Denisov, Belochvostikov - Salminen, Immonen, Wolski - Skačkov, Galuzin, Krasnoslobodcev - M. Potapov, Kuľomin, Ľjudučin - Žarkov, Tverdochlebov, Baďukov - Dvurečenskij

SLOVAN:Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Ölvecký - T. Mikúš, Šťastný, Bakoš

Gól Miklíka na 0:1

Gól Milana Bartoviča na 0:2

Toto je Hudáčkov gól na 2:3

Rostislav Čada, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Videli sme rýchly a dramatický zápas, v ktorom sme hrali veľmi dobre v obrane. V hre päť na päť sme domácim povolili minimum šancí. Torpedo sa presadilo len v presilových hrách, ktoré ich vrátili do zápasu. Aj my sme rozhodili zápas tretím gólom v presilovke."

• Zdroj: športky, TASR, SITA