Slovan sa rozlúčil prehrou: Po chybách v obrane nestačil ani na najslabší tím KHL

Vladimír Mihálik (56) a jeho gólové oslavyVladimír Mihálik (56) a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Ani posledný domáci duel pred olympijskými hrami Slovan nezvládol a s posledným tímom z Východnej konferencie Metallurgom Novokuzneck prehral 2:3. Belasí zvládli prvú tretinu, keď ich naštartovali zmeny vo formáciách, no v polovici zápasu odišli kondične a opäť doplatili na nedôraz a hru bez nápadu v koncovke, rovnako ako aj na chyby v obrane. Bratislavský tím pred turnajom v Soči čakajú štyri duely u súperov a sezónu zakončí doma po olympijských hrách. Jeho šance na play off sú len v teoretickej rovine, prakticky je postup do vyraďovacích bojov nereálny.

Úvodné minúty boli rozhárané, no Bratislavčania boli aktívnejší a v 7. min využili presilovku, keď sa presadil sviatočný strelec, obor z obrany Slovana Vladimír Mihálik. Belasých gól naštartoval, sú lepší, súpera zatlačili do obrany.

Belasí mali navrch, hrali presilovku, no inkasovali tradične po chybe v obrane - Škoula so Štajnochom si nepokryli hráčov a tak sa Galimov dostal do protiútoku a v samostatnom nájazde mal dostatok času prečítať gólmana Kopřivu a vyrovnať.

Slovan vďaka štyrom presilovkám v prvej tretine doslova prestrieľal súpera 16:3, no Novokuzneck sa ukázal ako majster efektivity, z troch striel dal jeden gól, aj ten v oslabení.

"Mám káder, s ktorým musím pracovať. Máme šesť obrancov," povedal po zápase tréner Slovana Rostislav Čada na margo obrancu Škoulu, ktorý mal prsty v dvoch góloch. "My sa snažíme z týchto hráčov dostať to najlepšie a pracovať s nimi, aby rástli a v ďalších dueloch nerobili chyby," pokračoval.

V druhej tretine rozhodcovia dopriali presilovku 5:3 ruskému súperovi, zvládol ju vynikajúco, dokonca sa dostal aj do útoku po chybe brankára Novokuznecka, no inkasoval hneď po návrate vylúčených slovanistov. Belasí reklamovali gól nohou a ich postreh potvrdil aj videorozhodca - gól neuznal.

Belasí zabávali divákov, no tradične odchádali kondične, v zakončení boli bez nápadu, neškodní. V druhej tretine sa však hralo atraktívne na oboch stranách, pridali aj hostia, ktorí zacítili šancu. Slovan búšil, no potvrdilo sa nedáš-dostaneš a v 34. min inkasoval z hokejky Mitriakova z protiútoku. Belasí dostali pred prestávkou aj tretí gól, opäť po chybe v obrane, ktorá si dostatočne nepokryla Kosourova a ten po ľade popri Kopřivovi zvýšil.

Tretia tretina priniesla väčšiu snahu hráčov ruského tímu a niekoľko nepochopiteľných verdiktov ruských rozhodcov, no žiadny gól. Slovan sa nedostal do výnimočnej šance, niekoľkými zákrokmi sa v rozháranej hre blysol Kopřiva aj Ložkin.

V 53. min dostal Branko Radivojevič trest na dve minúty plus do konca zápasu za napadnutie súpera zozadu na ruským brankárom. Napriek tomu, že odišiel do kabíny, rozhodocovia si vypýtali na trestnú lavicu ďalšieho hráča a pre belasých to bolo dvojnásobné oslabenie. Slovan udrel nečakane, spoza v 53. min udrel spoza obrany presne mierenou strelou Miklík.

Belasí zacítili šancu na vyrovnanie, hralo sa na oboch stranách, tímy predvádzali divácky atraktívny hokej. Snažili sa, vyrovnať mohol Hudáček, tlak belasých však prerušil oddychový čas Magnitogorska minútu pred koncom. Slovan hral posledných 68 sekúnd pred brankára Kopřivu so šiestimi hráčmi v poli, všetko stavil na vyrovnanie.

Za poslednú minútu si vybral oddychový čas aj tréner belasých Čada, Kopřiva sa blysol senzačným zákrokom v závere, keď po vhadzovaní chcel odísť na striedačku, no Rusi zaútočili a letiacu strelu zblokoval lapačkou. Zabránil tak štvrtému gólu, no belasí nevyrovnali a pred domácicm publikom prehrali 2:3.

Na play off už nemyslia ani hráči. O tom, že Slovan postúpi do play off, nie je presvedčený ani Miroslav Šatan. "Nepozeral som, ako hrali ostatní, ale play off je určite ďaleko," priznal.

Slovan - Novokuzneck 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 7. Mihálik (Bartovič, Ölvecký), 53. Miklík (Kukumberg, Mikuš) - 14. Galimov, 34. Mitriakov (Veličkin), 40. Kosourov (Galimov)

vylúčenia: 5:4, navyše Radivojevič na 10 min, využitie presiloviek 1:0, góly v oslabení: 0:1, strely 30:33, vyhrané buly 24:39. Pred 10 055 divákmi (vypredané) rozhodovali Kadyrov a Cherenkov (obaja Rus.)

SLOVAN BRATISLAVA: Kopřiva - Štajnoch, Škoula, Mojžíš, J. Brejčák, Sigalet, V. Mihálik - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - Miklík, Ölvecký, Bartovič - J. Mikúš, Bližňák, M. Bakoš - Kukumberg, A. Šťastný, M. Daňo

NOVOKUZNECK: Ložkin - Kanarskij, Aksenenko, Skutar, Mantylä, Kukľov, Kamalov - Žafiarov, Galimov, Misin - Valujskij, C. McLean, Lapenkov - Kosurov, S. Jemelin, Garejev - I. Veličkin, Kurepanov, Mitriakov

Viac o téme: Hokej Šatan KHL Slovan Gól Mihálik Kukumberg Marko Daňo Metallurg Online Vondrka Novokuzneck Priebežne