Skvelý Slovan vyhral vyrovnaný duel v Podoľsku: V nájazdoch rozhodol Šatan

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PODOĽSK - Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali aj druhý zápas po sebe na poslednom tripe sezóny, Víťaz Podoľsk zdolali na jeho ľade 2:1 po samostatných nájazdoch. Belasí dosiahli úspech vďaka sústredenému výkonu a minimu dchýb, ale predovšetkým vďačia skvelému Jaroslavovi Janusovi, ktorý sa blysol viacerými výbornými zákrokmi. V rozstrele premenili belasí všetky svoje pokusy, dvakrát trafil Šatan. Bratislavčania strácajú na play off desať bodov, do konca základnej časti ich čaká päť duelov, z toho štyri po olympijských hrách doma.

Slovan začal nebojácne a aktívne, na gólmana Podolska vystrelil Šatan hrajúci s Radivojevičom a Hudáčkom v prvej formácii, no súper dostal po vylúčení Brejčáka presilovku a vďaka nej sa rozbehol.

Víťaz odohral presilovku vynikajúco, Janus sa blysol niekoľkými skvelými zákrokmi a iba vďaka nemu belasí neinkasovali. Hra v poli sa po návrate vylúčeného slovanistu vyrovnala, no vďaka presilovke domáci vedú na strely 9:1.

Od úvodu na ľade žiaril Radivojevičov útok so Šatanom a Hudáčkom na krídlach, príležitosti mal aj Radivojevič. Slovan hrá rozumne a opatrne, tréner Rostislav Čada sa nevzdáva, kým je šanca na play off, no za každú cenu útociť netreba, dôležitá je sústredenosť a dôraz.

V druhej tretine sa aktívny Slovan dostal do vedenia, po strele Jána Brejčáka dorazil puk mladík Martin Bakoš. Domáci mali v tretine navrch, napriek tomu bola úspešnejšia pre Slovan. V tretej tretine sa však dočkali aj domáci, za Podoľsk vyrovnal v 46. min Ivanov. Gól musel potvrdiť videorozhodca.

Za 60 minút ďalší gól nepadol a tak je po riadnom čase spravodlivá remíza. Keďže sa v zápasoch KHL musí rozhodnúť, nasleduje predĺženie. Belasí tak dnes tri body nezískajú, teraz zabojujú aspoň o dva.

V predĺžení mal dvakŕat šancu slovanista Miklík, vždy jeho pokus skončil v lapačke Backlunda. Bratislavský tím hrá nebojácne, čo je výborné. V rozstrele sa za Slovan presadili Bartovič, Šatan a Štajnoch, rozhodujúci nájazd premenil v štvrtej sérii dlhoročný kapitán reprezentácie Miroslav Šatan. Janus kryl pokus Šitikova.

Víťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0) po samostatných nájazdoch

Gól: 46. Ivanov - 35. Bakoš (Šťastný, Brejčák), rozhodujúci nájazd premenil Šatan

Vyhrané buly 27:32, strely na bránku 26:20, vylúčenia 4:8. Pred 4600 divákmi rozhodovali Komarov a Bondar.

Podoľsk: Backlund - Porseland, Berďukov, Selezňov, Golovkov, S. Rozin, Mezei, Korovkin, Kudinov - Šitikov, Cibák, Soloduchin - Afinogenov, Ziazov, Makejev - Kousal, Koroľov, I. Ivanov - Vasiliev, Kokšarov, Šackij

Slovan: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bližňák, Ölvecký - M. Bakoš, A. Šťastný, T. Mikúš

Slovan vybojoval dva body, no na udržanie šance na play off musel bodovať naplno. Vo svojej druhej sezóne do play off nepostúpi, jeho šance sú veľmi nereálne a len teoretické. V tabuľke Západnej konferencie je na 11. mieste so ziskom 62 bodov, za ôsmym Jaroslavľom zaostáva o desať bodov, no súperi nad belasými majú zápas k dobru.

V tíme Víťaza hrali proti Slovanu aj dvaja slovenskí hokejisti. Útočník Martin Cibák a Branislav Mezei sa výraznejšie nepresadili. Videá z duelu neponúkame, keďže prenos zo zápasu nevysielala naživo žiadna televízia, a preto ani oficiálna stránka KHL nedisponuje záznamom gólov.

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): "V prvej tretine sme nemali dostatočný pohyb, čo bol dôsledok dvoch predošlých náročných zápasov. Napriek tomu sa nám podarilo odolať tlaku domácich bojovnosťou a správnou hernou disciplínou. V druhej tretine sme vyrovnali hru a výsledkom bol vedúci gól. Rezultát sme mohli udržať, no domácim sa podarilo vo vyrovnanej tretej tretine poslať zápas do predĺženia. Boli sme však presvedčiví v trestných strieľaniach, a preto si odvážame dva body."

• Zdroj: športky