Ani gól a asistencia Tybora nepomohli: Pardubice nestačili na Kladno

Momentka zo súboja Pardubíc s KladnomMomentka zo súboja Pardubíc s Kladnom Zdroj: facebook.com/hcpce

PRAHA - Hokejisti Hradca Králové zdolali v utorňajšom zápase českej extraligy na vlastnom ľade Slaviu Praha 3:1. K triumfu domácich prispel jedným gólom slovenský útočník Rastislav Dej. Slavia zaznamenala už tretiu prehru v rade.

Z víťazstva sa tešilo aj Kladno, ktoré pokorilo Pardubice 4:3 pp a sn. Hoci domáci až do tretej tretiny prehrávali 0:3, v záverečnom dejstve v rozmedzí siedmich minút vyrovnali a duel napokon v samostatných nájazdoch dotiahli do úspešného konca. Na strane Pardubíc zaznamenal gól a asistenciu slovenský útočník Radoslav Tybor.

Sparta Praha si po výhre nad Libercom 3:1 opäť posilnila pozíciu na čele tabuľky (96 b) pred druhým Hradcom Králové (78 b).

Třinec - Plzeň 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
Góly: 3. Matuš, 29. Adamský, 30. Adamský, 36. Orsava, 39. Rákos - 44. Kratěna

Litvínov - Chomutov 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 57. Piroš, rozh. sam. náj. Ručinský - 39. Hruška

Karlove Vary - Zlín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 34. Micka (HOVORKA), 60. Vlach (HOVORKA) - 37. Köhler

Kladno - Pardubice 4:3 pp a sn (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 49. Rudovský, 54. Kuchler, 56. Doudera, rozh. sam. náj. Dragoun - 4. Cetkovský, 27. Kolář (TYBOR), 30. TYBOR

Hradec Králové - Slavia Praha 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 6. DEJ, 46. Kudrna, 48. Šimánek - 59. Langhammer

Sparta Praha - Liberec 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 20. Buchtele, 30. Ton, 33. Hlinka - 53. Filippi