Kvalifikácia na MS vo florbale: Slováci začali "bratislavský" turnaj výhrou 6:3 nad Srbskom

Hráči Srbska Peter Novakovič (vľavo) a Boban Stojanovič (v strede) a hráč Slovenska Matej Novák (vpravo) počas zápasu kvalifikačného turnaja o postup na MS 2014Hráči Srbska Peter Novakovič (vľavo) a Boban Stojanovič (v strede) a hráč Slovenska Matej Novák (vpravo) počas zápasu kvalifikačného turnaja o postup na MS 2014 Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenskí florbaloví reprezentanti úspešne vstúpili do kvalifkačného turnaja o postup na MS 2014, keď v bratislavskej HANT Arene zdolali tím Srbska 6:3. Zverenci trénera Miroslava Ságu odohrajú najbližší zápas vo štvrtok o 19.00 h proti favorizovanému Švajčiarsku, ktoré v prvom zápase 2. kvakifikačnej skupiny deklasovalo tím Belgicka 20:0.

Srbsko - Slovensko 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)  Góly: 6. Banda (Vučkovič), 53. Banda (Stožinič), 60. Zorič (Milanovič) - 8. Straka (Petróci), 26. Zeliezka (Matejka), 31. Pelegrín (Gál), 39. Gál (Komačka), 42. Galovič (Zeliezka), 45. Petróci (Konečný). Rozhodovali: K. Sojka, T. Sojka (obaja ČR), Vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Slováci sa do úvodného tlaku nedostali. Naopak, v 6. minúte po individuálnom prieniku poslal Banda loptičku do siete ponad ramená brankára Meszároša. Domáci sa vrátili do hry už o dve minúty, keď strelou skoro z polovice ihriska Straka zaskočil brankára Novakoviča - 1:1. Po vyrovnanej prvej tretine mali Slováci v druhej časti jasne navrch. Územnú prevahu vyjadrili gólmi Zeliezka z pohotovej otočky, Pelegrín po učebnicovej spolupráci a na 4:1 zvýšil pri avizovanom vylúčení súpera nekrytý Gál. V záverečnej časti hry už zverenci trénera Ságu kontrolovali vývoj, pričom po rýchlom brejku tvrdou strelou zvýšil Galovič už na rozdiel štyroch gólov. Po chybnej rozohrávke Srbov upravil v 45. minúte Petróci na 6:1. Na druhej strane zblízka skóroval po druhý raz v zápase Banda, ktorý pohotovo dorazil strelu Stožiniča. Srbi odvolali brankára a v početnej prevahe uzavrel na konečných 3:6 zblízka Zorič.