VIDEO Messi ukončil 600-minútový gólový pôst: Barcelonu nezachránila darovaná penalta

Lionel Messi premieňa pokutový kopLionel Messi premieňa pokutový kop Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona šokovali svojich priaznivcov, keď po prvýkrát v ligovej sezóne podľahli v sobotnom stretnutí 22. kola Primera División na domácom trávniku Valencii 2:3. Hviezdny Argentínčan Lionel Messi síce ukončil svoje už 600-minútové čakanie na gól, ale ten dosiahol po veľmi rozporuplnej penalte, ktorú rozhodca v 53. minúte duelu "daroval" Barcelone.

Nepríjemné zranenia poriadne pribrzdili argentínsku hviezdu Lionela Messiho. Aj keď už bol fyzicky v poriadku, jednoducho to nešlo. Práve v osudnom súboji s Almeríou, kedy na konci septembra strelil svoj posledný gól, začal jeho pokles spôsobený zdravotnými komplikáciami.

Zlom prišiel až v domácom súboji s Valenciou, kedy sa Messi po 600 minútach konečne tratil. Bola to jeho druhá najhoršia séria v kariére. Horšie na tom bol len pod vedením holandského kouča Rijkaarda ešte v sezóne 2007/2008, kedy síce vyšiel taktiež z ôsmich po sebe idúcich dueloch naprázdno, ale jeho čierna séria bez gólu trvala až 734 minút hry.

Proti Valencii však nešlo o žiadny exkluzívny gól z Messiho kopačky, práve naopak. Argentínčan dosiahol gólový zápis len vďaka nariadenému pokutovému kopu, ktorý rozhodca Pérez Montero veľmi prísne nariadil.

"Lopta trafila do ramena Ricarda Costu. Nemal sa pískať pokutový kop," povedal k inkriminovanému momentu bývalý rozhodca Andújar Oliver.

Messi mal na kopačke aj ďalší gól, ale svoju šancu nevyužil. Jeho vyrovnávajúci gól na 2:2 Barcelone napokon aj tak k bodom nepomohol. Katalánci po desiatich domácich výhrach súperovi prekvapivo podľahli 2:3.