Prešovu sa v SEHA lige nedarilo: V dohrávke tesne podľahol Vardaru Skopje

Tatran Prešov nestačil na SkopjeTatran Prešov nestačil na Skopje Zdroj: SITA

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov len tretíkrát v 3. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" vyšli naprázdno. V stredajšom dohrávanom stretnutí 13. kola podľahli v domácom prosredí macedónskemu Vardaru Skopje 27:29 (13:15).

Prešovčania od začiatku ťahali za kratší koniec a museli doťahovať náskok súpera. Vardar v 20. min odskočil na rozdiel troch gólov (9:6) a o tri minúty neskôr mal k dobru už štyri presné zásahy (11:7). Domácim sa však ešte do prestávky podarilo manko skresať na polovicu (13:15) najmä zásluhou presnej ľavačky Krištopansa.

Šarišanom vyšiel vstup do druhého dejstva, štvorgólovou šnúrou otočili v 40. min na 18:16. Hostia však kontrovali na 19:18 a postupne ušli až na 26:21. Zeleno-bieli znížili v 58. min na 26:28, ale potom trafil presne ruský krídelník Vardaru Timur Dibirov a bolo rozhodnuté. Najlepším strelcom Tatrana bol osemgólový Dainis Krištopans.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa s bilanciou 11 víťazstiev - 3 prehry a ziskom 33 bodov držia 2. pozíciu v tabuľke v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014 o bod za Záhrebčanmi. Celkový víťaz úvodného ročníka Vardar poskočil na 3. priečku s 28. bodmi.

Úradujúceho slovenského šampióna čaká najbližšie vystúpenie v tejto súťaži v sobotu 1. marca, keď v šlágri 15. kola privíta v Tatran handball aréne hráčov lídra RK Croatia Osiguranje Záhreb.

Tatran Prešov (SR) - RK Vardar Skopje (Maced.) 27:29 (13:15)
Najviac gólov: Krištopans 8, T. Urban 6/1, Hrstka 4 - Dibirov 10/1, Karačič 5, Brumen 4/1
Pok. hody: 3/1 - 6/2, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Repkin a Gusko (obaja Biel.)