Hádzanári Košíc zdolali Nové Zámky, Pezinok vyhral nad Martinom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov piatkových zápasov nadstavbovej časti hádzanárskej extraligy mužov:

1. MHK Košice - HC Štart Nové Zámky 33:27 (18:15) - A-skupina (o 1. - 6. miesto) - 3. kolo
Najviac gólov: Fuňak 12/1, Pecha a Melnik po 4 - D. Pogány 9, Monczka 6, T. Straňovský 4/1
Pok. hody: 2/1 - 2/1, vylúčení: 7 - 4, rozhodovali: Klimko a J. Volentics, 125 divákov
Po vyrovnanom úvode odskočili domáci v 11. min na rozdiel troch gólov (8:5). Novozámčania však potom vyrovnali (10:10) a držali krok až do záverečnej päťminútovky I. polčasu. V nej Košičania unikli na 18:15 a svoje vedenie natiahli až na sedem gólov v 43. min (25:18). Keď v 49. min upravil domáci Šiška na 27:20, zdalo sa byť rozhodnuté. Šnúra piatich gólov Štartu na 25:27 priniesla zdramatizovanie, ale 1. MHK si v koncovke už víťazstvo postrážil.

ŠKH Agrokarpaty Pezinok - MHáK Martin 27:21 (12:11) - B-skupina (o 7. - 10. miesto) - 2. kolo
Najviac gólov: Fekete 7, Mišenčík 6, Illéš 5 - Bíro 5/3, Buvala 4/1, Pánis 3
Pok. hody: 0 - 5/5, vylúčení: 7 - 8, ČK: 60. D. Baďura za 3 vylúčenia - 36. M. Kardoš za 3 vylúčenia, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 230 divákov
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, družstvá sa striedali vo vedení. Martinčania sa troma gólmi za sebou dostali v 27. min na 11:9, ale domáci odpovedali rovnakým spôsobom ešte pred prestávkou (12:11). Pezinčania sa v druhom dejstve po červenej karte pre pilier obrany MHáK Kardoša prepracovali až k šesťgólovému náskoku (23:17 v 47. min). Hostia následne znížili na 20:23, ale vzápätí sa presadili na druhej strane Fekete s Féderom a hráči ŠKH Agrokarpaty sa aj vďaka dobrému výkonu brankára Kováča mohli tešiť z dôležitého triumfu.