Hádzanári Prešova v Pohári EHF neuspeli: Doma tesne podľahli maďarskému Szegedu

Momentka zo súboja Prešovu so SzegedomMomentka zo súboja Prešovu so Szegedom Zdroj: SITA

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v treťom zápase C-skupiny Pohára EHF na domácej palubovke s maďarským tímom Pick Szeged 29:31. Zverenci Petra Hatalčíka majú po troch zápasoch na konte dva body za víťazstvo nad Kristianstadom.

V búrlivej atmosfére skórovali ako prví hostia, no Tatran rýchlo otočil skóre zásluhou Pejoviča a Kristopansa na 3:1. Domáci v úvodných minútach držali krok so súperom, ktorý v prvých dvoch zápasoch C-skupiny nestratil ani bod. Szeged však v ďalšom priebehu odskočil domácemu Tatranu a v 24. minúte viedol po góle Larholma 14:11. Výborná kulisa v Tatran handball aréne hnala domácich vpred, no záver prvého polčasu patril Szegedu. V 28. minúte viedli Maďari už 18:13, no posledným gólom prvého polčasu Hrstka znížil na 14:18.

Vstup do druhého dejstva mali lepší zverenci Petra Hatalčíka. Tí v 36. minúte znížili na 20:21 a proti favoritovi zápasu mali na dosah vyrovnanie. To dosiahli v 40. minúte, keď Krok upravil na 23:23. Dramatický zápas pokračoval v dobrej atmosfére aj naďalej. Tatran viackrát doťahoval najtesnejší náskok súpera, no do vedenia sa jeho hráčom nedarilo dostať. Dôležitý náskok si Szeged vypracoval v 50. minúte, keď sériou troch gólov odskočil domácim. Maďarský tím ťažil z tohto náskoku až do konca stretnutia, v ktorom sa Tatran márne snažil o vyrovnanie. Domáci napokon prehrali rozdielom dvoch gólov.

Tatran Prešov (SR) - Pick Szeged (Maď.) 29:31 (14:18)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek 1, Hrstka 3, Michal Urban, D. Krok 7, Krištopans 3, Sadovij 3, Radčenko, L. Urban, Tumidalský, T. Urban 5/3, Číp, Guzy, Pejovič 3, Krzysztofik 4
Najviac gólov za Szeged: Larholm 9/2, Balogh 7/1, Prce 4
Pok. hody: 3/3 - 6/3, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Baranowski a Lemanowicz (obaja Poľ.), 3300 divákov

Peter Hatalčík (tréner Tatrana Prešov): "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Nechcem sa vyhovárať, ale v mužstve máme veľkú maródku. Szeged mal v zápase prevahu, a preto zvíťazil. Prehra nás mrzí, ale hádzanársky život ide ďalej."

Juan Carlos Pastor (tréner Picku Szeged): "Družstvá predviedli rýchlu hádzanú. Po prvom polčase sme vyhrávali o štyri góly, ale potom Tatran zvýšil tempo. Na konci duelu sme dobre bránili, udržali si náskok a zaslúžene zvíťazili."

Tomáš Urban (krídelník Tatrana Prešov): "Pick má vynikajúce mužstvo. My sme s jeho hráčmi držali krok, ale nepremieňali sme vyložené šance. Škoda tohto zápasu, dvojgólová prehra nás veľmi mrzí."

Attila Vadkerti (krídelník Picku Szeged): "Chceme postúpiť zo skupiny, preto si víťazstvo v Prešove veľmi ceníme. Dnes mám narodeniny, takže som šťastný, že sme to dotiahli do víťazného konca. Ani v odvete na nás s Tatranom nečaká jednoduchý zápas."