Žilina videla zápas o dôležité body: Zápas domácich so Zvolenom rozhodli až nájazdy

Gólové oslavy hokejistov ŽilinyGólové oslavy hokejistov Žiliny Zdroj: SITA

ŽILINA - V dôležitom zápase medzi Žilinou a Zvolenom sa hral v prvej tretine taktický hokej. Diváci videli šance len v úvode, keď po prihrávke Petra Zuzina namieril Podkonický do Peksovej náruče. Na opačnej strane nabíjal Drevenák Vargovi, ale ten v dobrej pozícii nikým nekrytý puk zasiahol zle. V ďalšom priebehu tempo hry upadlo a oba tímy sa sústredili na zabezpečenie vlastnej defenzívy. V 14. minúte získali domáci výhodu presilovej hry, lenže ani v nej sa nedokázali trvalejšie usadiť v útočnom pásme a ohroziť Šimka.

V prostrednej časti sa mužstvá vrhli do ofenzívy. V 25. minúte rozhodca vylúčil dvojicu Zvolenčanov a domáci získali dvojminútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. Presne po šesťdesiatich sekundách pretlačil puk za Šimkov chrbát Klouda, o ďalších 21 sekúnd zvyšoval na 2:0 už do odkrytej brány Marek Slovák. Dvojgólové manko však hostí nezlomilo. V presilovej hre v polovici stretnutia ideálne tečoval puk Michal Chovan a znížil. O 52 sekúnd neskôr si z domácich obrancov urobil slalomové bránky Hebar a zasunul puk za Peksov chrbát.

Dokonalý obrat zavŕšili Zvolenčania v 43. minúte, keď Ľubor Zuzin bezprostredne po Juríkovom vhadzovaní prestrelil Peksu. Ten istý hráč mohol pridať aj štvrtý gól, v samostatnom úniku však tentoraz neuspel. Na žilinských hráčoch bolo badať nervozitu, puky im odskakovali z hokejok a smerom dopredu sa len veľmi ťažko presadzovali. V samom závere ale dostali možnosť presilovej hry a 96 sekúnd pred sirénou vyrovnal Marcel Šterbák.

V predĺžení mali optickú prevahu hostia, ale najväčšiu šancu si napokon vypracoval domáci Ostrčil. Proti jeho blafáku však Šimko natiahol betón a puk zastavil. Víťaza tak určili až samostatné nájazdy, v ktorých bol jediným úspešným exekútorom domáci Bagin a Žilina vďaka nemu ostala v hre o playoff.

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 4:3 pp a sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 26. Klouda, 26. Slovák, 59. Šterbák, roz. nájazd Bagin- 29. Chovan, 30. Hebar, 53. Ľ. Zuzin. Rozhodovali: J. Konc - Gajan, Tornay, vylúčení: 3:4, navyše Drevenák (Žilina) 10 + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1069 divákov

Martin Groma, tréner Žiliny: "Napriek tomu, že sme dnes chceli začať aktívne, prvá tretina bola až priveľmi pozorná. V prostrednej časti sme zvýšili aktivitu, získali sme dvojnásobnú presilovku, ktorú sme veľmi efektívne využili. Za stavu 2:0 sme hráčom prízvukovali, aby hru neotvárali, ale po našich chybách súper vyrovnal. V treťom dejstve sme nezvládli prístup k hráčom a súper išiel do vedenia. V závere sme už dohrávali na dve päťky, ale hráči enormným úsilím dokázali vyrovnať. V samostatných nájazdoch to už bola lotéria, ktorú sme však úspešne zvládli."

Jaroslav Török, asistent trénera Zvolena: "Tento zápas bol veľmi dôležitý. My máme za sebou sériu prehier a chceli sme sa utrhnúť. Nastúpili sme koncentrovane, hoci prvá tretina bola veľmi opatrná z oboch strán. V druhej časti nám rozhodca vylúčil dvoch hráčov a Žilina využila obe presilovky. Zrazu sme prehrávali o dva góly a súper si vypracoval viacero ďalších šancí, ktoré Marek Šimko pochytal. Nám sa potom podarilo vrátiť do zápasu, keď Hebar po perfektnom prieniku vyrovnal. V tretej tretine sme nabrali istotu a po vyhratom vhadzovaní sme sa dostali do vedenia. Bohužiaľ, v závere sme po prísnom vylúčení inkasovali. V samostatných nájazdoch sme sa snažili zvoliť najvhodnejších kandidátov, ale nevyšlo nám to."