VIDEO Poriadna hanba slovenského brankára v NHL: Budaj dostal lacný gól od červenej čiary!

Peter BudajPeter Budaj Zdroj: SITA

MONTREAL - Okrem Jaroslava Haláka, ktorý v noci debutoval v drese Washingtonu sa predstavil aj druhý slovenský brankár Peter Budaj. Gólman Montrealu vydržal v bránke v súboji na ľade San Jose len necelých 22 minút. Po druhom inkasovanom góle z 11 striel ho na začiatku druhej tretiny vystriedal Dustin Tokarski.

Prvý z dvojice Wingelsových gólov bol z kategórie lacných. V úvode zápasu hral Montreal presilovku, ale inkasoval. Útočník San Jose Logan Couture vystrelil od červenej čiary, Budaj puk zachytil, ale nemal ho pod kontrolou. Korčuľujúci Wingels ho cez neho nečakane dostal do siete. Canadiens napokon podľahli Sharks hladko 0:4.

"Mali sme presilovku a ja som chcel puk odpáliť preč a zabrániť tak vhadzovaniu v našej obrannej tretine. Nepozrel som sa na prichádzajúceho hráča predo mnou. Bola to moja chyba," cituje Budaja server NHL.