PSG otočil súboj s Leverkusenom: Po víťazstve v prvom zápase ide pohodlne ďalej

Zlatan Ibrahimovič v obklopení hráčov Bayeru LeverkusenZlatan Ibrahimovič v obklopení hráčov Bayeru Leverkusen Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Španielsky FC Barcelona a francúzsky Paríž Saint-Germain sa stali ďalšími účastníkmi štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014. Úradujúci šampióni svojich krajín spečatili svoje postupy medzi najlepších osem mužstiev Európy v stredajších odvetných osemfinálových súbojoch na domácich ihriskách. Oba kluby si z prvých meraní síl priviezli sľubné náskoky, Barcelona vyhrala na Britských ostrovoch 2:0, PSG v Nemecku dokonca 4:0.

V Parku Princov začali lepšie hostia. Po postupnom protiútoku a následnom centri Donatiho z pravej strany skóroval hlavou už v 6. minúte Sam. Už o šesť minút neskôr sa dostal do gólovej šance Ibrahimovič, ale jeho strelu Leno vykopol nohou. Z následného rohového kopu však hlavou vyrovnal na 1:1 Marquinhos. V 18. minúte mal po Cavaniho pase opäť tutovku na kopačke Ibrahimovič, ale jeho lob zastavilo brvno. Po polhodine hry zahrávali hostia pokutový kop za faul Jalleta na Derdiyoka. Brankár Sirigu však strelu Rolfesa vystihol. Domáci sa ešte viac upokojili v 53. minúte, keď strieľaný center Digneho poslal z prvej do siete Lavezzi - 2:1. Domáci mali viac z hry, ich prevaha sa ešte zvýraznila po vylúčení Cana v 68. minúte. V 84. minúte vyzval striedajúci Mendez na skórovanie Pastoreho, ale toho vychytal žoči-voči Leno.

Paríž St. Germain - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)
Góly: 13. Marquinhos, 53. Lavezzi - 6. Sam, ŽK: Jallet, Rabiot - Derdyiok, Rolfes, Can, ČK: 68. Can (Leverkusen), rozhodoval: Bebek (Chorv.)

PSG: Sirigu - Jallet, Marquinhos, Silva, Digne - Pastore, Cabaye, Rabiot - Cavani (80. Camara), Ibrahimovič (72. Menez), Lavezzi (62. Lucas)

Leverkusen: Leno - Donati, Wollscheid, Toprak, Guardado - Rolfes, Reinartz (78. Wagener), Can - Sam (67. Brandt), Derdiyok, Castro (67. Son Heung-Min)

/prvý zápas: 4:0, do štvrťfinále postúpil PSG/

• Zdroj: TASR, SITA