VIDEO Dortmund postup proti Zenitu ustrážil: Hubočan skončil s krvavou tvárou

Tomáš Hubočan s krvavou tvárou po nepríjemnom zraneníTomáš Hubočan s krvavou tvárou po nepríjemnom zranení Zdroj: SITA

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund sa stali poslednými účastníkmi štvrťfinále Ligy majstrov 2013/2014. Definitívne sa o tom rozhodlo v stredajšej osemfinálovej odvete, v ktorej nemecký zástupca prehral doma so Zenitom Petrohrad 1:2.

Na dortmundskom štadióne BVB mal prvú veľkú šancu už v 6. minúte Aubameyang, ktorý predskočil Malafejeva, no hlavičkoval tesne vedľa žrde. Hostia v zostave aj so slovenským stopérom Tomášom Hubočanom hrali aktívne a vyplatilo sa im to. V 16. minúte si stredom ihriska naviedol loptu Hulk a jeho strela z takmer 30 m zapadla k žrdi Weidenfellerovej brány. Ruský tím sa osmelil a jeho vzdorovitú defenzívu prekonali domáci až v 38. minúte, keď na 1:1 vyrovnal hlavou Kehl po centri od Schmelzera.

Po zmene strán sa už hostia nedostávali tak často k ofenzívnym akciám, no napriek tomu skórovali. V 73. minúte si na Criscitov strieľaný center nabehol striedajúci Rondon a hlavou skóroval - 1:2. Žlto-čierni však kontrolovali zvyšné minúty zápasu a postupový obrat už nepripustili. V samotnom závere Hubočan utrpel krvácajúce zranenie po zásahu kolenom do hlavy a už sa nestihol vrátiť do zápasu.

Tomáš Hubočan s krvavou Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA

Už predtým si postup medzi posledných osem tímov najprestížnejšej európskej klubovej súťaže vybojovali futbalisti Bayernu Mníchov, Atletica Madrid, FC Barcelona, Paríža St. Germain, FC Chelsea a Realu Madrid. Žreb štvrťfinále sa uskutoční v piatok 21. marca o 12.00 SEČ vo švajčiarskom Nyone.

Borussia Dortmund (Nem.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 1:2 (1:1) - prvý zápas 4:2, do štvrťfinále postúpila Borussia Dortmund
Góly: 38. Kehl - 16. Hulk, 73. José Rondón, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Papastathopulos, Hummels, Schmelzer (77. Durm) - Nuri Sahin, Kehl - Aubameyang (90.+ J. Hofmann), Mchitarjan (69. Jojič), Grosskreutz - R. Lewandowski

Zenit: Malafejev - Aňukov, HUBOČAN, Lombaerts (46. Neto), Criscito - Witsel, Fajzulin (84. Smolnikov) - Hulk, Šatov, Danny - Keržakov (62. José Rondón)