Ostrava zázračne otočila bitku o záchranu, Olomouc blízko zostupu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fcb.cz

OSTRAVA - Futbalisti Baníka Ostrava spravili veľký krok k záchrane v českej Gambrinus lige. V pondelňajšej dohrávke 29. kola zvíťazili na pôde Sigmy Olomouc 3:2, hoci v zápase prehrávali už 0:2. O víťazný gól sa postaral v 93. minúte Azevedo, v tabuľke odsunuli hostia Olomouc do zostupovej zóny a s 28 bodmi im patrí 12. priečka.

Domáci sa ujali vedenia 2:0 v priebehu štyroch minút prvého polčasu, keď na presný zásah Varadiho nadviazal po gólovej prihrávke slovenského reprezentanta Davida Depetrisa stredopoliar Jan Navrátil. Ostrava však do polčasu znížila zásluhou Kašu a hneď po zmene strán následne vyrovnal Štěpán. V závere mohla Sigma strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v 93. minúte ušiel rýchlonohý Azevedo a samostatnú akciu zakončil rozhodujúcim gólom.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:3 (2:1)
Góly: 14. Varadi, 18. Navrátil - 45.+2 Kaša, 47.Štěpán, 90.+3 Azevedo