Volejbalistky prehrali so Slovinskom, Slováci si poradili s Tureckom

Slovinské volejbalistky v prípravnom zápase so SlovenskomSlovinské volejbalistky v prípravnom zápase so Slovenskom Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli v generálke pred 2. kolom kvalifikácie majstrovstiev Európy, keď v sobotňajšom prípravnom zápase v Púchove prehrali so Slovinskom 2:3.

Tréner Rojko spravil oproti piatku zmeny v zostave takmer na každom poste. Slovenky mali dobrý úvod a viedli 5:2. Potom však prišli chyby a hosťujúce hráčky vyrovnali. Slovenky však napokon vyhrali prvý set 25:20. V druhom sete viedli Slovinky 4:1, ale kapitánka Soaresová dvomi esami strhla vedenie na stranu Slovenska - 6:4. Slovinky však dobrým servisom robili domácim problémy a druhý set vyhrali šnúrou šiestich bodov 25:18. V treťom sete vyhrali hostky na 23, štvrtý patril domácim a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk. V piatom sete viedli Slovinky 4:2, ale domáce otočili na 6:5, keď sa k výbornému výkonu rozohrala Noseková. V dramatickej koncovke však esom ukončila duel Blagneová a Slovinky vyhral tajbrejk 16:14, resp. celý duel 3:2.

Zverenkyne trénera Mareka Rojka sa už na budúci týždeň od stredy do piatka predstavia na prvom turnaji o postup na ME vo Viedni. Druhý turnaj sa uskutoční v Rumunsku. Dvanásťčlennú nomináciu do Viedne oznámi tréner Rojko v sobotu večer.

Slovensko - Slovinsko 2:3 (20, -18, -23, 18, -14)
121 minút, rozhodovali: Malík, Vaško, 100 divákov

Zostava Slovenska: Dudová 8, Soares 11, Kóšová 21, Kijaková 8, Abrhámová 10, Noseková 15, libero Valachová (Salanciová 5, Stankovianska 2)

Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v treťom prípravnomh zápase v tureckom Izmire nad domácim výberom 3:0.

Tréner Gulinelli postavil v poslednom zápase opäť základnú zostavu. Slováci mali v prvom sete navrch a celý čas mali mierny náskok, ktorý pretavili do víťazstva 25:22. Vo výbornom výkone pokračovali naši volejbalisti aj v druhom dejstve, hneď viedli 7:2 a 8:4 a hoci v závere ešte Turci mierne znížili, náskok si Slováci nenechali ujsť a druhý set vyhrali 25:21. V treťom dejstve viedli Turci 5:3, ale potom pri Červeňovom podaní získali Slováci sériu bodov a po bloku Kohúta viedli 11:8. Po Červeňovom bloku bolo 17:12 a Masného ese bolo 20:15. Zápas ukončili Slováci skvelým trojblokom a tretí set vyhrali 25:21.

Slováci sa z Turecka presunú do Popradu, kde odohrajú 23. až 25. mája prvý turnaj kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy.

Turecko - Slovensko 0:3 (-22, -21, -21)

Zostava Slovenska: Masný 4, Bencz 11, Kohút 9, Červeň 9, Paták 11, Ogurčák 13, libero Kubš (Kriško 0, Zaťko 0, Kostoláni 2)