Slovenský záchranca Chicaga v druhom predĺžení: Som lepší, ako som ukázal!

Na striedačke Chicaga Michal Handzuš (v strede) a nad ním kouč Joel QuennevilleNa striedačke Chicaga Michal Handzuš (v strede) a nad ním kouč Joel Quenneville Zdroj: SITA

CHICAGO - Mali nôž na krku, no zachránil ich Slovák. Gól slovenského útočníka Michala Handzuša v tretej minúte druhého predĺženia rozhodol o tom, že hokejisti Chicaga stále ešte majú šancu na obhajobu Stanleyho pohára.

V piatom zápase finále Západnej konferencie zvíťazilo Chicago na domácom ľade nad Los Angeles 5:4 po dvojnásobnom predĺžení a znížilo stav série na 2:3. Šiesty duel odohrajú v piatok 30. mája v Los Angeles.

Rozhodujúci moment vyrovnaného stretnutia prišiel v 83. min, keď Brandon Saad presnou prihrávkou našiel pred bránkou hostí korčuľujúceho Handzuša. Skúsený 37-ročný slovenský útočník bekhendovým blafákom oklamal Jonathana Quicka v bránke hostí a poslal puk za jeho chrbát. "Hneď dvaja hráči bránili Saada a ja som zostal voľný. Prekvapilo ma to, po dlhom čakaní prišla ku mne prihrávka. Chcem tímu pomáhať, ako to len ide," povedal Banskobystričan.

Handzuš na poste centra v treťom útoku Blackhawks odohral len 14:30 min a gólová strela bola jeho jedinou v celom stretnutí. Aj vďaka nej sa stal treťou hviezdou stretnutia. V celom play off má defenzívny stredný útočník na konte dva góly a jednu asistenciu. "Som lepší hráč, ako som doteraz ukázal. Budem sa snažiť to potvrdiť aj v ďalšom zápase. Nebol som spokojný so svojou doterajšou hrou. Je to iba jeden zápas, ale verím, že mi to pomôže," povedal Michal Handzuš. Jeho krajan Marián Hossa odohral na krídle prvého útoku 25:48 min, ale ani jeden z jeho 6 streleckých pokusov sa neujal.

Viac o téme: Handzuš Hokej Nhl Chicago Michal Joel Quenneville