VIDEO Angličania zakopli s Hondurasom, triumf Španielov a Argentíny

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbaloví reprezentanti Španielska zvládli záverečný prípravný zápas pred začiatkom majstrovstiev sveta v Brazílii, kde budú obhajovať titul spred štyroch rokov v Juhoafrickej republike.

Zverenci trénera Vicenteho del Bosqua zvíťazili v sobotu v marylandskom Landoveri nad Salvadorom 2:0. O obidva presné zásahy "červenej fúrie" sa postaral útočník David Villa, ktorý bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v zámorskej MLS v tíme New York City, ale úvodných desať zápasov bude hosťovať v austrálskom Melbourne City.

Fanúšikov Španielska pred začiatkom šampionátu potešil aj zdravotný stav obávaného strelca Diega Costu, ktorý vydržal s problémovým zadným stehenným svalom na trávniku 74 minút. Potom ho vystriedal Xavi Hernández. Dvadsaťpäťročný brazílsky rodák Costa predviedol solídny výkon, v úvode zápasu vybojoval po zákroku brankára Derbyho Carrilla pokutový kop. Ten však nepremenil Cesc Fábregas. "Bolo dobré, že som sa zbavil strachu. Nie som v stopercentnej forme, ale čo sa týka zranenia, cítim sa dobre. Nasledujúci týždeň musím tvrdo pracovať," povedal Diego Costa. "Ukázal niekoľko kvalitných vecí. Pochopiteľne, nehral pár týždňov, takže naberá kondíciu. Celkovo si myslím, že si počínal dobre," dodal tréner Španielov Del Bosque. Na úradujúcich majstrov sveta čaká v úvode MS repríza finále spred štyroch rokov proti Holandsku.

Svoju generálku neodohrali v súlade s očakávaniami hráči Anglicka. Zverenci kouča Roya Hodgsona si v dueli proti Hondurasu (0:0) nedokázali vypracovať čisté gólové šance ani v početnej výhode, v 65. min totiž musel opustiť trávnik po druhej žltej karte Brayan Beckeles. Stretnutie bolo v prvom polčase prerušené na 45 minút pre búrku. "Ak sa pozriete na zápas z pohľadu príležitostí, boli sme lepší. Ale aj tak je to dosť frustrujúce. Rozhodca bol slabý, zápas prerušený a súper robil hlúpe fauly. Nebolo tam žiadne tempo. Na to, že išlo o prípravný duel, vyskytlo sa niekoľko dosť tvrdých zákrokov. Jeden škaredý som si odniesol aj ja," povedal po stretnutí anglický stredopoliar Steven Gerrard. Angličania štartujú šampionát proti Talianom, Hondurasania začínajú svoju púť proti Francúzom.

Z účastníkov MS zvládli svoje prípravné súboje aj Argentínčania, Kamerunčania, Belgičania a Američania.

Belgicko - Tunisko 1:0 (0:0)
Gól: 89. Mertens, ČK: 64. Jemäa (Tun.)

Španielsko - Salvador 2:0 (0:0)
Góly: 61. a 88. Villa

Anglicko - Honduras 0:0
ČK: 65. Beckeles (Hond.)

USA - Nigéria 2:1 (1:0)
Góly: 32. a 69. Altidore - 86. Moses