Nadalovmu premožiteľovi v Halle nestačilo ani päť mečbalov: Kohlschreiber po dráme do semifinále

Philipp KohlschreiberPhilipp Kohlschreiber Zdroj: gerryweber-open.de

HALLE - Nemecký tenista Philipp Kohlschreiber dosiahol veľké a veľmi tesné víťazstvo. Vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Gerry Weber Open na tráve v Halle krajanovi Dustinovi Brownovi odvrátil päť mečbalov a po triumfe 6:4, 5:7, 7:6 (16) postúpil medzi najlepších štyroch hráčov.

Tridsaťročný Nemec otočil priebeh tajbrejku rozhodujúceho setu proti premožiteľovi Rafaela Nadala z nepriaznivého stavu 2:5 a neskôr mu zlikvidoval všetkých päť mečbalov za stavu 6:7, 8:9, 10:11, 12:13 a 14:15. Napokon sám premenil mečbal za stavu 17:16. Zápas trval dve 2 hodiny a 11 minút.

Víťaz turnaja v Halle z roku 2011 Kohlschreiber sa pobije o finále s Kolumbijčanom Alejandrom Fallom.

"Nepamätám sa, žeby som niekedy odohral taký dlhý tretí set. Bola to vojna nervov a neuveriteľného napätia. Bolo veľmi náročné udržať si koncentráciu a pokoj až do konca vysiľujúceho zápasu. Som rád, že som to zvládol," cituje Kohlschreibera server ATP.