Fantastický úspech mladých Slovákov: Po obrate s Kanadou oslavujú zlato!

Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenskí reprezentanti v hokejbale do 16 rokov si vybojovali zlaté medaily na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Bratislave. V nedeľňajšom finálovom súboji zdolali rovesníkov z Kanady tesne 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) a tešili sa z najcennejšieho kovu.

ladí Kanaďania sa po bezgólovej prvej tretine ujali vedenia v 26. min, keď presne namieril Chase Daniels. Slovenská "šestnástka" otočila nepriaznivý stav v záverečnej tretej tretine: v 31. min vyrovnal Lukáš Olejník a o celkovom prvenstve tímu SR "16" rozhodol v 40. min Boris Martančík.

Aj ďalšie dva staršie slovenské hokejbalové výbery majú šancu vyrovnať sa družstvu do 16 rokov a získať v Bratislave zlaté medaily. Tímy do 18 i 20 rokov v nedeľu nastúpia tiež vo finále, v oboch prípadoch proti českým rovesníkom.

Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale v Bratislave  do 16 rokov:

zápas o 5. miesto:
Nemecko - Veľká Británia 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

zápas o 3. miesto:
Česko - Švajčiarsko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

finále:
Kanada - Slovensko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 26. Daniels (Zach, Mason) - 31. Olejník (Nauš, Bobál), 40. Martančík (R. Svitana, R. Václav)