Kubík zažiaril v drese Trenčína: Štyrmi gólmi zariadil obrat v zápase proti Chorzówu

František KubíkFrantišek Kubík Zdroj: SITA

POPRAD - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v utorňajšom prípravnom stretnutí v NTC Poprad nad poľským klubom Ruch Chorzów 4:2. Trenčania prehrávali so zverencami bývalého reprezentačného kormidelníka SR Jána Kociana po polčase 0:2, no v druhom polčase im vystrieľal obrat štyrmi gólmi navrátilec do dresu AS František Kubík.

Slovenský futbalový útočník František Kubík začne novú sezónu v drese AS Trenčín. Kubík už v minulosti obliekal dres úradujúceho vicemajstra v dvoch etapách - najskôr v rokoch 2008-2011 a potom aj v sezóne 2012/13. Naposledy pôsobil v gréckom Ergotelise.

"S vedením klubu sme sa dohodli na podmienkach. Zatiaľ nie je isté, koľko v Trenčíne zostanem, či to bude mesiac, dva alebo tri. Mužstvu by som chcel pomôcť v predkolách Európskej ligy a na začiatku slovenskej súťaže. Potom bude mojou prioritou zahraničie," povedal člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie, ktorý v minulosti obliekal aj dresy Prievidze, Den Haagu, Krasnodaru, Simferopolu a Arsenalu Kyjev.

Ruch Chorzów - AS Trenčín 2:4 (2:0)

Góly: 10. Zienczuk, 34. Kuswik – 46., 48., 53. a 72. Kubík

Základná zostava AS: Volešák - Čögley, Bednárik, Ramon, Skovajsa - Baez - Kubík, Holúbek, Mišák, Simon - Malec

• Zdroj: TASR; Športky; SITA