Ako môže Alonso súperiť s bohatým majiteľom Tinkoff-Saxo? Tu je odpoveď!

Fernando Alonso a Peter Sagan
Fernando Alonso a Peter Sagan

MARANELLO - Jazdec formuly 1 z tímu Ferrari Fernando Alonso by sa mohol stať jedným z najlepšie platených športovcov sveta. Španielsky pretekár chce od svojej stajne získať nový trojročný kontrakt. Podľa informácií Bildu by mal dvojnásobný majster sveta zarábať 35 miliónov eur ročne.

Terajší kontrakt, ktorý jazdcovi vyprší v roku 2016, mu vynáša 18 miliónov eur. Ak sa obe strany dohodnú, Alonso by mal v priebehu troch ročníkov zarobiť až 105 miliónov eur. S ročným príjmom 35 miliónov sa 33-ročný Španiel stane jedným z najlepšie platených športovcov sveta spolu s hviezdami zámorskej NBA Kobem Bryantom (36 miliónov) a Lebronom Jamesom (32 miliónov).


Alonso má plány aj v cyklistike. Pred nasledujúcou sezónou chce predstaviť svoj vlastný cyklistický tím. Primárne chce získať slovenského cyklistu Petra Sagana. O trojnásobného víťaza zeleného dresu z Tour de France súperí s ruským podnikateľom Olegom Tinkovom, ktorý vlastní tím Tinkoff-Saxo. Španielsky pretekár F1 mal dokonca sľúbiť svojmu konkurentovi Ferrari v prípade, že sa stiahne. Podľa najnovších informácii, rodák zo Žiliny už podpísal zmluvu práve s ruským milionárom.

Fernando Alonso je v aktuálnom ročníku F1 jediným pretekárom, ktorý dokázal bodovať v každých pretekoch. Na konte má po 11 veľkých cenách 115 bodov a v poradí jazdcov mu patrí 4. priečka.
 


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA