Opustí dlhoročná brankárska opora londýnsku Chelsea? Toto si želá Čechov konkurent Courtois

Thibaut Courtois v prvom ligovom dueli londýnskej Chelsea nastúpil ako brankárska jednotkaThibaut Courtois v prvom ligovom dueli londýnskej Chelsea nastúpil ako brankárska jednotka Zdroj: SITA

LONDÝN - Brankár Thibaut Courtois, ktorý začal novú sezónu ako jednotka futbalistov Chelsea, si želá, aby jeho gólmanský kolega Petr Čech zostal v klube a nikam neodchádzal. S 32-ročným českým brankárom vraj má skvelý vzťah a veľa sa od neho učí pri tréningoch.

"Chcem, aby zostal. Aj keby nehral, môže pre mňa byť veľkou pomocou pri tréningu. Stále sa od neho môžem učiť, pretože má veľa skúseností," povedal Courtois.

Dvadsaťdvaročný Belgičan si spoluprácu s Čechom nemôže vynachváliť. "Dáva mi veľa tipov ohľadom Premier League, hovorí mi veci, ktoré v začiatkoch možno toľko neviem. Chová sa ku mne od začiatku skvele. Trénujeme spolu veľmi dobre a neustále ukazuje, že je skvelý brankár," dodal Courtois na Čechovu adresu.

Plzeňský rodák vstúpil do sezóny ako dvojka Chelsea prvýkrát v kariére a v britskej tlači sa špekuluje o tom, že by mohol londýnsky klub po desiatich rokoch opustiť. Najvážnejším záujemcom o Čechove služby je údajne francúzsky majster Paris St. Germain.

Courtois by si však prial ďalej spolupracovať s Čechom. "Pre tím je lepšie, aby mal dvoch dobrých brankárov. Nemám žiadny problém s tým, keď zostane," uviedol belgický reprezentant, ktorý sa vrátil na Stamford Bridge po úspešnom trojročnom pôsobení v Atléticu Madrid.

Teší ho, že pri štarte sezóny dostal od kouča Chelsea Josého Mourinha dôveru. "Je to pekné a teraz je na mne, aby som tvrdo pracoval na tréningu, dobre chytal v zápasoch a získal dôveru spoluhráčov aj trénera," povedal Courtois.

Je mu ale jasné, že miesto jednotky nemá garantované, čo po výhre 3:1 na pôde Burnley v úvodnom kole Premier League potvrdil aj Mourinho. "Zakaždým je tu tlak, aby ste chytali dobre. Vo veľkom klube je tlak na to vyhrávať, byť dôležitým hráčom, to je normálne. Ja sa budem snažiť ním byť v každom zápase," vyhlásil Courtois.

"Samozrejme som prišiel do Chelsea chytať. Viem, že Peter je skvelý brankár, takže je tu veľká konkurencia, ale keď sa vrátite z úspešného hosťovania, dúfate, že budete hrať," dodal Courtois.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články