Schalke nedoprialo Alonsovi víťazný debut za Bayern, získalo prvý bod

Benedikt Horwedes Benedikt Horwedes Zdroj: SITA

GELSENKIRCHEN - Obhajca titulu v najvyššej nemeckej futbalovej súťaži Bayern Mníchov remizoval v sobotnom stretnutí 2. kola I. bundesligy na trávniku Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Bavori síce vyhrávali už od 10. minúty po góle letnej akvizície z Borussie Dortmund Roberta Lewandowského, v 62. minúte ale vyrovnal na konečných 1:1 domáci kapitán Benedikt Höwedes.

Zverenci Pepa Guardiolu sa museli uspokojiť so ziskom jedného bodu, v tabuľke majú na konte štyri, keď v úvodnom kole nového ročníka zdolali VfL Wolfsburg. Schalke si do tabuľky najvyššej nemeckej súťaže pripísalo prvý bod, v prvom kole nestačil tím trénera Jensa Kellera na Hannover.

V drese Bayernu debutovala posila z Realu Madrid Xabi Alonso. Tridsaťdvaročný španielsky stredopoliar nastúpil v základnej zostave a hral do 68. minúty, keď ho na ihrisku nahradil dánsky mladík Pierre Höjbjerg. Práve Alonso predviedol v 62. minúte obetavý zákrok na bránkovej čiare po tom, čo priamy kop Sidneyho Sama vyvolal chaos v pokutovom území Mníchovčanov. Jeho snahu ale zmaril Höwedes, ktorý dorazil loptu do siete. Hostia ešte reklamovali ruku, ale hlavný rozhodca Marco Fritz gól uznal.

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Bundesliga