Umné zmeny prekopali Slovan od základov: Šatan v kabíne a historický hetrik Nagya

Ladislavovi Nagymu gratuloval ku trom gólom aj Miroslav Šatan
Ladislavovi Nagymu gratuloval ku trom gólom aj Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Vyzerá to na historickú sezónu pre hokejový Slovan v KHL. Síce nie je dobré po prvom vydarenom zápase predbiehať, ale víťazstvo 5:2 nad Medveščakom Záhreb predznamenáva niečo iné ako belasí zažili doteraz.

Až v tretej sezóne bratislavského tímu v nadnárodnej ruskej lige sa zverencom Rostislava Čadu podarilo vstúpiť do sezóny víťazstvom. A úplne iným ako doteraz. Pred rokom vstupovali belasí do ligy s veľkými očami a po úspechoch v príprave, no úvod zbabrali a nieslo sa to s nimi celú sezónu.

Vo štvrtok pred zápasom nemali veľké oči, zatracovali ich aj fanúšikovia najmä pre bezzubú prípravu, predsezónny vyhadzov Mojžíša a to, že kouč stále počíta s obrancom Mihálikom, ktorí objektívne robí chyby a podľa fanúšikov je značne nemotorný".

No samotný duel so záhrebským tímom vypálil výborne. Pred dvoma rokmi bol najlepší strelec sezóny Libor Hudáček s 11 gólmi, minulú sezónu dal Miklík 14 gólov, kapitán Bartovič 13, Vondrka 12 gólov, belasí sa trápili predovšetkým vpredu. V prvom dueli nového ročníka dali gólov päť a nový strelec Ladislav Nagy ich dal až tri - ak by pokračoval takýmto tempom, zdá sa, že Slovan našiel poriadneho strelca, akého správny tím potrebuje. Skúseného hráča z NHL, z reprezentácie a tých najkvalitnejších líg.

„Pošťastilo sa," usmial sa skromne Nagy. „Pomohli mi k tomu chalani z päťky, bez nich by som tie tri góly nedal. Pri prvom Venco Nedorost vydoloval puk spoza brány a ja som ho len zasunul do prázdnej. Pri treťom mi to zasa veľmi krásne prihral Mišo Vondrka. Nebolo to zlé, ale musíme ešte zlepšiť presilovky a nenechať sa toľko vylučovať. Je jedno, kto dá góly, hlavne nech sa vyhráva," zhodnotil.

Belasí nielenže prvý raz svoj úvodný duel sezóny v KHL vyhrali, ale dosiahli aj svoj historicky prvý hetrik v súťaži. A Nagy bol pri chuti, jeho formácia s Vondrkom a Nedorostom žiarila a riadne dokázala odčerpať sily súperovi.

„Vedel som, že prvé dve sezóny sme úvodné zápasy prehrali, ale povedali sme si, že do tretice všetko dobré. V posledných týždňoch som videl na hráčoch veľkú koncentráciu a odhodlanie víťazi. Práve tento stav mi dával nádej, že sa to podarí, ale nevyslovoval som to nahlas," neskrýval radosť český kouč Slovana Čada.

A čo ešte poriadne potešilo po zápase? V kabíne belasých sa objavil Miroslav Šatan. Ten síce opakuje, že definitívne ukončil kariéru, ale minimálne svojou prítomnosťou a skúsenosťami tímu pomôže. Neodletel do USA, zostal v hlavnom meste a čas rád trávi na zimáku. Možno mu hokej začne chýbať a šéfovi klubu Marošovi Krajčimu navrhne, že ešte chce rozdávať radosť fanúšikom priamo na ľade.

Za príchody hráčov môže z veľkej časti aj nový asistent Čadu Vladimír Országh, ale predovšetkým umné nákupy v podaní manažéra Maroša Krajčiho. Posilnenie kádra nám umožnila najmä situácia na hráčskom trhu a aj naša trpezlivosť a umná taktika," priznal narážajúc na fakt, že viacerí hviezdni hokejisti nemali ešte koncom leta kontrakt, mnohí chceli hrať blízko domova. A aj odvaha rozlúčiť sa na poslednú chvíľu s obrancom Tomášom Mojžíšom.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA