VIDEO Ukrajinci aj Španieli s pohodlnými víťazstvami, Jarmolenko sa blysol hetrikom

Andrij JarmolenkoAndrij Jarmolenko Zdroj: SITA

LUXEMBURG - Futbalisti ukrajinskej reprezentácie zvíťazili v Luxemburgu nad domácimi Luxemburčanmi 3:0 (1:0) v sobotňajšom zápase "slovenskej" C-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska. O všetky tri góly hostí sa postaral ofenzívny stredopoliar či útočník Dynama Kyjev Andrij Jarmolenko. Dvadsaťpäťročný rodák z ruského Petrohradu si pripísal čistý hetrik v priebehu 23 minút, jeho prvý a druhý presný zásah však rozdelila polčasová prestávka.

Jarmolenko skóroval najprv ľavačkou po rohovom kope hostí, potom tou istou nohou zvnútra pokutového územia pokoril brankára Jonathana Jouberta a gólový účet stretnutia uzavrel strelou spoza šestnástky do horného rohu bránky. Zverenci Michaila Fomenka sa dostali na čelo poradia "céčka", majú na konte deväť bodov a len o skóre vedú pred Slovákmi.

Futbalisti španielskej reprezentácie bez problémov potvrdili pozíciu favoritov a zvíťazili v sobotňajšom zápase v Huelve nad Bielorusmi 3:0 (2:0) v "slovenskej" C-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska. Skóre duelu otvoril v 18. min ofenzívny stredopoliar Realu Madrid Isco krásnou strelou do pravého "vinkla", už o minútu opäť strelou z diaľky, ale k ľavej žrdi zvýšil na 2:0 defenzívny záložník FC Barcelona Sergio Busquets. Na rozdiel triedy upravil a konečný rezultát stanovil v 55. min zakončovateľ "blaugranas" Pedro Rodríguez.

"La Furia roja" je s deviatimi bodmi na druhej pozícii "céčka", Bielorusku patrí s jediným bodom za remízu s Luxemburskom piata pozícia, po štyroch kolách vedie zatiaľ stopercentné Slovensko. Tím z Pyrenejského polostrova odohrá najbližší zápas budúci utorok 18. novembra, keď vo Vigu absolvuje medzištátny prípravný súboj proti úradujúcemu majstrovi sveta Nemecku.

Luxembursko - Ukrajina 0:3 (0:1)
Góly: 33., 53. a 56. Jarmolenko, ŽK: 11. C. Martins - 14. Sydorčuk, 34. Chačeridi, rozhodoval: Jakobsson (Isl.)

Španielsko - Bielorusko 3:0 (2:0)
Góly: 18. Busquets, 19. Isco, 55. Pedro Rodríguez, ŽK: 26. Busquets - 45.+ Balanovič, 45.+ Kalačov, 90.+ Bordačov, rozhodoval: Hansen (Dán.)