Eufória po vyradení vicemajsteriek sveta: Rozhodlo srdiečko a fantastická brankárka Gubíková

Radosť hádzanárok po postupe
Radosť hádzanárok po postupe

OSIJEK - Slovenské hádzanárky sú medzi najlepšou dvanástkou v Európe. V piatok zvládli v Osijeku kľúčový zápas základnej D-skupiny ME a po výhre nad Srbskom 23:21 si predĺžili pobyt na šampionáte. Už v sobotu cestujú do Záhrebu, kde ich čakají tri duely vo štvrťfinálovej skupine.

Slovenky prehrávali už o sedem gólov, v druhom polčase ale predviedli parádnu stíhaciu jazdu. S ôsmimi gólmi ťahala tím Lýdia Jakubisová. "Dosiahli sme historický úspech. My musíme asi začať hrať až od druhých polčasov. Ani teraz sme nezložili hlavy, vedeli sme, že už sme dokázali točiť aj iné zápasy. Po prvom polčase som netušila, že to bude môj deň," priznala po zápase.

Aj šikovná krídelníčka vyzdvihla výkon brankárky Lucie Gubikovej: "Lucka bola dnes v bránke famózna, veď chytila päť sedmičiek. V závere to boli nervy, ale dopadlo to pre nás dobre. Oslava bude iba malá, lebo nás čakajú ďalšie tri zápasy. Som trochu smutná iba z toho, že nemôžem ísť domov za dcérkou. Ona musí ísť do školy, ale nejako to zvládneme...," dodala Jakubisová.

Brankárka Gubiková hovorila o najkrajších momentoch v kariére: "Chytiť päť sedmičiek v zápase, to sa mi asi ešte nikdy nestalo. Nepamätám sa na to, ale boli to jednoznačne moje doteraz najdôležitejšie zákroky v kariére. Sme šťastné, že sme to zvládli, hoci sme prehrávali už o sedem gólov. Je to veľký úspech a cítime veľké šťastie. Dosiahli sme to, čo sa ešte nikdy slovenskej hádzanej nepodarilo. Nevzdali sme to, verili sme si. Vedeli sme, že taká šanca sa nám už nemusí naskytnúť. Vybojovali sme to srdiečkom."

Kouč Dušan Poloz netajil obrovskú radosť: "Na toto budeme spomínať celý život. Je to neskutočné, historický moment. Dvadsať rokov sme neboli na ME a teraz sme medzi najlepšou dvanástkou. Prvý polčas sme nedávali jasné šance, dali sme nejaké žrde, mohlo to byť pre nás oveľa prijateľnejšie. V druhom sme zlepšili hru, udržali sme hernú disciplínu a to bolo najdôležitejšie. Veľmi sa tešíme."      

Triumf 23:21 pečatila Lucia Súkenníková. "Iba som okorenila krásne víťazstvo posledným gólom, dievčatá to predtým skvele zvládli. My sme psychicky odolné družstvo, aj teraz sme si povedali, že nemáme čo stratiť. Zvládli sme to. Povedali sme si, že buď ideme domov alebo to otočíme a podarilo sa," povedala legionárka z českého Baníka Most.

Pozrite sa, akými zákrokmi sa pri sedmičkách blysla Lucia Gubíková:


Tagy: Slovensko Srbsko ME 2014 v hádzanej

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA, Video: Youtube

DISKUSIA