Zranený Ďurica pomenoval príčiny úspechu: Vďaka tomuto sa Slovákom tak darí!

Ján Ďurica v rámci rehalibilitácie po zranení pláva a zúčastnil sa aj na otvorení Aqua arény v Šamoríne
Ján Ďurica v rámci rehalibilitácie po zranení pláva a zúčastnil sa aj na otvorení Aqua arény v Šamoríne

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentati pokračujú v stopercentných výkonoch aj po zápase čislo šesť s Macedónskom. Na ihrisku sa však neobjavil Ján Ďurica, ktorý sa dáva dokopy po zranení. Stabilný člen defenzívy Športkám prezradil, prečo sa slovenskému tímu tak nadmieru darí.

Síce nemohol nastúpiť na kvalifikačný zápas, ale prežíval ho presne tak, ako keby bol na trávniku so spoluhráčmi. Obranca Lokomotivu pripisuje nevídané úspechy národného mužstva chémii a kompromisu. „Sme skvelá partia a je medzi nami dobrá chémia,“ povedal.


Pootvoril dvierka aj do súkromia hráčov, keď ich nevidno na tréningovom ihrisku, či v zápasovom nasadení. „Po zápase si ideme aj spolu sadnúť, takže nie je to iba o futbale.“ Za zlepšené výkony u všetkých hráčov pripisuje zásluhu aj trénerovi Kozákovi. „Je to vidieť, že keď držíme loptu, všetci si veríme. Je to aj tým, že tréner nám dáva aj voľnosť a vie, kedy treba pritlačiť. Je medzi nami ten správny kompromis,“ tvrdí bývalý hráč Petržalky.

Ďurica sa momentálne dáva dokopy po operácii slabín, ktorú absolvoval ešte v apríli. Popri rekonvalescencii venuje všetok voľný čas rodine. Bývalá Miss Magdaléna Šebestová mu totiž porodila na začiatku mája dcérku Ninu. Myslou však už je aj v Rusku. „Tento týždeň sa vraciam do Ruska, kde sa začnem pripravovať na novú sezónu. Už sa veľmi teším.“ Nezabudol podotknúť, že najbližší kvalifikačný zápas, ktorý budú hrať slovenskí reprezentanti v septembri proti Španielsku, by mal bez problémov stihnúť.


Tagy: Ján Ďurica Lokomotiv Moskva Slovenská reprezentácia

Zdroj:
športky
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA