V Bratislave zrušia ďalšie futbalové ihrisko: Legendárny Inter vyhnali do Rakúska!

BRATISLAVA - S ambíciou postúpiť do druhej najvyššej slovenskej súťaže vstúpia cez víkend do novej sezóny futbalisti FK Inter Bratislava. Klub so slávnou históriou po turbulenciách v roku 2009 zostal na futbalovej mape a v súčasnosti kladie dôraz na najmä na kvalitnú prácu s mládežou.

Po nevydarenej uplynulej sezóne túži treťoligový A-tím Interu bojovať v tomto ročníku o najvyššie priečky v skupine Bratislava. "Našim cieľom je postup a preto chceme vstúpiť úspešne už do jesennej časti súťaže. Príprava bola veľmi krátka, výsledky v nej neboli pre nás dobré, ale naše ambície zostávajú nezmenené," deklaroval šéf klubu a tréner v jednej osobe Jozef Barmoš pred nedeľňajšou súťažnou ouvertúrou na ihrisku Lozorna.

Lídrom na ihrisku bude tradične skúsený 41-ročný Roman Kratochvíl. Niekdajší slovenský reprezentant sa v jednom tíme stretne aj so synom Patrikom. Ten sa v pozícii talentovaného brankára presunul do A-tímu z dorastu. Inter vystužil káder aj o ďalšieho skúseného hráča. Po siedmich rokoch sa do žlto-čierneho dresu vracia Peter Majerník, ešte na jar hráč fortunaligového DAC Dunajská Streda.

Pre Inter je práca s talentovanými hráčmi avizovanou prioritou, v súčasnosti má v dvanástich mládežníckych tímoch približne 300 chlapcov. Ročný rozpočet klubu je na úrovni do 240.000 eur. 

Domáce zápasy bude Inter hrať rovnako ako v minulej sezóne na ihrisku na Drieňovej ulici v bratislavskom Ružinove. Prvý duel na svojom trávniku v novom ročníku III. ligy odohrá 9. augusta proti ďalšiemu z ašpirantov na postup Rohožníku. Novinkou je, že v týždni absolvujú muži tréningové jednotky aj v rakúskej obci Wolfstahl. Klub totiž hľadal alternatívu za ihrisko Štartu, ktoré by malo čoskoro padnúť za obeť developerským aktivitám.


Tagy: FK Inter Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA; Športky
Foto:
fkinterbratislava.sk

DISKUSIA