VIDEO Dortmund deklasoval aj ďalšieho súpera, Mainz víťazne v Mönchengladbachu

Kagawa (v strede) so spoluhráćmi oslavuje gól DortmunduKagawa (v strede) so spoluhráćmi oslavuje gól Dortmundu Zdroj: SITA

BERLÍN - Ofenzíva Borussie Dortmund úradovala aj v 2. kole najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy, keď "žltočierni" zdolali vonku Ingolstadt 4:0. Domácim sa podarilo udržať bezgólový stav až do 55. min, keď sa presadil obranca Matthias Ginter.

Už o 5 minút viedli hostia dvojgólovým rozdielom - pokutový kop premenil Marco Reus. Na rozdiel triedy zvýšil v 84. min Šindži Kagawa a demontáž súpera zavŕšil v prvej minúte nadstaveného času Pierre-Emerick Aubameyang. Dortmund sa po víťazstve dostal na 1. miesto v ligovej tabuľke so skóre 8:0.

Borussia Mönchengladbach po prehre 0:4 v úvodnom kole proti Dortmundu si nepripísala body ani na domácom trávniku, keď prehrala s Mainzom 1:2.

Ingolstadt - Borussia Dortmund 0:4 (0:0)
Góly: 55. Ginter, 60. Reus (z pok. kopu), 84. Kagawa, 90.+ Aubameyang

Mönchengladbach - Mainz 1:2 (0:1)
Góly: 54. Herrmann - 42. Samperio, 79. Clemens

Viac o téme: Borussia Dortmund Ingolstadt