Hlavní sponzori FIFA sú nekompromisní: Prezident Blatter musí okamžite odstúpiť!

Sepp Blatter počas oznamovania odstúpeniaSepp Blatter počas oznamovania odstúpenia Zdroj: SITA

NEW YORK - Firmy Coca-Cola, McDonald's a Visa vyzvali ako hlavní sponzori Medzinárodnej futbalovej federácie Seppa Blattera k okamžitému odstúpeniu z postu prezidenta FIFA. Globálne spoločnosti tvrdia, že jeho zotrvanie vo funkcii poškodzuje imidž a povesť federácie. Švajčiarsky funkcionár ale výzvu odmietol.

Sponzori svojím simultánne vydaným vyhlásením reagovali na skutočnosť, že švajčiarske úrady minulý týždeň začali vyšetrovať Blattera pre podozrenie z korupcie. "Každým dňom, ktorý uplynie, je čím ďalej viac poškvrnený obraz a povesť FIFA," uviedla Coca-Cola vo svojom stanovisku, ktoré sprostredkovala agentúra Reuters.

Sedemdesiatdeväťročného Blattera síce v máji znovuzvolili do čela FIFA, ale pod tlakom obrovského korupčného škandálu oznámil, že vo funkcii skončí. Do februárových nových prezidentských volieb však plánuje federáciu riadiť, čo sa sponzorom nepáči. "Máme pocit, že v záujme samotnej hry je, aby prezident FIFA okamžite odstúpil. Jedine tak bude môcť byť naštartovaný reformný proces, ktorý je životne dôležitý," uviedla spoločnosť McDonald's.

Blatter však prostredníctvom svojho právnika výzvu sponzorov odmietol. "Pán Blatter so všetkým rešpektom nesúhlasí s názormi partnerov a pevne verí, že jeho odchod z funkcie by nebol v záujme FIFA, ani by nepomohol reformnému procesu. Preto nerezignuje," povedal Blatterov právny zástupca.

Viac o téme: Sepp Blatter Coca-Cola McDonald's Visa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články