VIDEO Skvelý Laco v bránke Astany čaroval: Slovák vychytal obhajcu Gagarinovho pohára

Ján LacoJán Laco Zdroj: hcbarys.kz

MOSKVA - Slovenský hokejový brankár Ján Laco vychytal víťazstvo Barysu Astana v stredajšom zápase KHL nad obhajcom Gagarinovho pohára SKA Petrohrad 4:2. Laco zaznamenal 30 úspešných zákrokov.

Avangard Omsk prehral so Spartakom Moskva 2:3 po predĺžení. Domáci viedli už v 5. minúte po góloch Vladimíra Sobotku a Denisa Paršina 2:0, ale moskovský tím v tretej tretine vyrovnal a v predĺžení rozhodol jeho druhým presným zásahom v zápase Vjačeslav Leščenko.

V ďalšom zápase prehral Metallurg Novokuzneck s Amurom Chabarovsk 2:3 po nájazdoch. V piatej sérii rozhodol Vjačeslav Ušenin.

V moskovskom derby vyhrali hokejisti CSKA nad Dinamom 3:2. Dvomi gólmi prispel k triumfu domácich útočník Sergej Andronov. V Minsku padlo až 10 gólov. Domáce Dinamo prehrávalo na začiatku druhej tretiny 2:4, ale napokon zvíťazili 6:4, keď triumf poistil do prázdnej bránky Alexej Kaljužnyj.

Metallurg Novokuzneck - Amur Chabarovsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Kousal, 59. Kazachov - 11. Vladislav Ušenin, 42. Veriovkin, rozhodujúci sam. nájazd Viačeslav Ušenin

Avangard Omsk - Spartak Moskva 2:3 po predĺžení (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 1. Sobotka, 5. Paršin - 53. a 63. Leščenko, 49. Jermakov

Barys Astana - SKA Petrohrad 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 16. a 43. N. Dawes, 25. Savčenko, 46. Romanov - 3. Burdasov, 29. Čudinov
Ján Laco (Barys) odchytal celý duel.

Sibir Novosibirsk - Admiral Vladivostok 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 8. Vorošilo, 17. Šumakov

Torpedo Nižnij Novgorod - Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 16. Chomickij, 45. D. Sjomin - 48. Prochorkin, 59. Loginov, 64. Lepistö

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 11. a 37. Andronov, 14. Ožiganov - 24. Galimov, 26. Kokarev

Severstaľ Čerepovec - Viťaz Podoľsk 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Góly: 16. Trubačov, 48. Truňov - 4. A. Nikulin, 7. Koroľov, 17. Kempe

Dinamo Minsk - Metallurg Magnitogorsk 6:4 (2:3, 2:1, 2:0)
Góly: 29. a 52. Stepanov, 12. Gunderson, 13. Vesce, 40. Ellison, 60. Kaľužnyj - 6. a 12. Jan Kovář, 19. Wolski, 26. Osala

Medveščak Záhreb - Ak Bars Kazaň 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Góly: 49. a 60. Kousa, 42. Kvapil - 14. M. Gluchov, 15. Möller, 27. Obuchov, 56. Tkačov

Viac o téme: Ján Laco SKA Petrohrad Barys Astana