VIDEO Kouč Barcelony nemal hráčom čo vytknúť: Legendárny Neville priniesol Valencii šťastie

Luis Enrique Luis Enrique Zdroj: SITA

VALENCIA - Futbalisti FC Barcelona prišli o pohodlný náskok na čele Primery Division. V atraktívnom súboji 14. kola "len" remizovali na horúcej pôde Valencie 1:1, no tréner Luis Enrique im po stretnutí nemal čo vytknúť. Na zápas sa z VIP tribúny pozeral aj nový kormidelník domácich Gary Neville.

Bývalý obranca anglickej reprezentácie a Manchestru United nahradil vo funkcii Nuna Espirita, ktorý po výsledkovom úpadku na svoj post abdikoval. Hoci Neville z tribúny videl veľkú kombinačnú aj hernú prevahu súpera, noví zverenci ho potešili bojovnosťou a v 86. minúte aj vyrovnávajúcim gólom. Hrdinom domácich sa stal ešte len 19-ročný Santi Mina. Koučovanie mal v zápase na starosti mladší brat Garyho Nevilla - Phil. "Tento bod chutí veľmi dobre po tom, čím sme si prešli. Chcem sa poďakovať hlavne fanúšikom, že stáli za nami a dodali nám silu. Je to bod, ktorý nám vleje optimizmus do ďalšej práce," cituje Reuters slová gólového spasiteľa Valencie.

Všetko pritom mohlo byť inak, ak by na presný zásah Luisa Suáreza z 59. minúty nadviazali v závere aj jeho spoluhráči. Kouča Enriqueho strata dvoch bodov po zápase síce mrzela, no nadchol ho dobrý tímový výkon. "Nie je nič, čo by som mohol tímu vytknúť po náročnom zápase na horúcej pôde súpera. V zápase sme absolútne dominovali. V dnešnej dobe však na víťazstvo nestačí len úsilie. Valencia hrala dobre v defenzíve, herne ich potiahol Alcacer a v závere ukážkovo vyrovnal Mina," vyzdvihol hráčov súpera kouč "Barcy".

Keďže madridské kluby Real aj Atletico v sobotu nezaváhali, náskok úradujúceho majstra na čele je už len minimálny. Pred druhým Atleticom má k dobru dva body, úhlavný rival Real stráca štyri.

Viac o téme: FC Barcelona CF Valencia Luis Enrique Gary Neville