VIDEO Dráma vo Zvolene vyústila do nájazdov: Derby Martina so Žilinou rozhodlo trestné strieľanie

Matúš Holenda z Dukly Trenčín (vľavo) a Radovan Puliš z HKM Zvolen (vpravo)Matúš Holenda z Dukly Trenčín (vľavo) a Radovan Puliš z HKM Zvolen (vpravo) Zdroj: SITA

MARTIN - Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v nedeľňajšom zápase 30. kola najvyššej domácej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na ľade MHC Martin "futbalovo" 1:0. Navyše, jediný gól zápasu nepadol z hry: v 17. min premenil trestné strieľanie Milan Kolena. Žilinčania na 9. priečke v tabuľke zaostávajú za ôsmym Martinom už iba o dva body.

MHC Martin - MsHK DOXXbet Žilina 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 17. Kolena (tr. strieľanie)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - Gajan, Smrek, 2550 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, P. Bačik, T. Rusina, Jáchym, P. Trávniček, J. Dlouhý, Vyskoč - Surovka, Galamboš, Tibor Varga - Kabáč, Murček, Rzavský - F. Skladaný, Jurášek, M. Kokavec - Poliaček, M. Dírer, Uhrík

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Ťavoda - L. Handlovský, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, R. Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, Kolena, Dominik Rehák

Ivan Dornič, tréner Martina: "Na začiatku sezóny k nám chodili súperi hrať hokej a chceli u nás vyhrať. Na druhej strane sme zvíťazili viackrát aj my. Teraz k nám chodia mužstvá brániť a čakajú na našu chybu. Aj v tomto derby rozhodla nakoniec chyba nášho obrancu v prvej tretine, po ktorej padol jediný gól. Bez streleného gólu však nemôžeme pomýšľať na víťazstvo."

Jeguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Zápasy s Martinom sú vždy vyrovnané. Dnes sa to potvrdilo. Vynikajúcim kolektívnym výkonom a výbornou defenzívou sme toto stretnutie vyhrali, podržal nás aj brankár Tomek."

Obrat Popradu zásluhou hetriku Lukáša Paukovčeka

Hokejisti HK Poprad zdolali v nedeľňajšom zápase 30. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na svojom ľade hráčov HK 36 Skalica 4:3. Po prvej tretine pritom mali manko 1:3. Po dvoch "zlepených" góloch hostí z 12. min vystriedal Matúš Kostúr v bránke Reného Svobodu, napokon nedostal ani gól. V druhej časti vyrovnal za Tatrancov dvoma zásahmi Lukáš Paukovček a rovnaký hráč preklopil v záverečnom dejstve pri presilovke vývoj na stranu hostiteľov. Poprad sa raduje z tretieho trojbodového zápisu v rade, Skalica ťahá šnúru šiestich duelov s nulovým prírastkom.

HK Poprad - HK 36 Skalica 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
Góly: 11. Kroták, 35. L. Paukovček (R. Suchý, Bartečko), 38. L. Paukovček (Štrauch, B. Rapáč), 54. L. Paukovček (B. Rapáč) - 4. Brendl (Zálešák, Reichel), 12. Mickievics (D. Pašek), 12. Komínek (Školiak)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Bogdaň, Bednár, 926 divákov

Poprad: R. Svoboda (12. Kostúr) - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Števuliak, Heizer, Bartečko - Paločko, Bajaruns, Kroták - B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch - Achs, O. Rusnák, Toma

Skalica: P. Ševela - Reichel, Barák, Opalek, Jan Novák, Peter Horváth, Jankovič, Zukal - D. Pašek, Brendl, Mickievics - Korytko, Školiak, Komínek - L. Klíma, Zálešák, Bezúch - Markulinec, Lantoš, M. Trenčan

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Keby sme v prvej tretine  dostali ešte jeden gól, tak nemôžem povedať ani slovo. Po výmene  brankárov nás podržal Kostúr. Od druhej tretiny sme hrali ako vymenení a na ľade bolo iné mužstvo. Chlapcom môžem za víťazstvo iba poďakovať."

Roman Šimíček, tréner Skalice: "Už tretí náš zápas má rovnaký  priebeh. V prvej tretine sme lepší, od druhej je to úplne opačné.  Myslím si, že sme ho zaslúžene prehrali. Hokej sa hrá na tri tretiny a 60 minút a nie je možné, aby sme ho hrali na 20, 30 alebo 40 minút.  Tretí zápas v rade a v rovnakom štýle. Neviem, čo mám k tomu povedať."

Zvolen sa v nájazdoch presadil proti Trenčínu

Až samostatné nájazdy za stavu 2:2 po predĺžení priniesli triumf hokejistov HKM Zvolen nad súpermi z Dukly Trenčín v nedeľňajšom zápase 30. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016. Domáci v prvej aj druhej tretine zhodne odpovedali Janom Semorádom na góly Richarda Pavlikovského, resp. Jakuba Gašparoviča. Hrdinom neskoršieho rozstrelu sa stal Kamil Brabenec. Mužstvo spod Pustého hradu nadviazalo na triumf z piatkového šlágru v Nitre a pred vlastnými fanúšikmi odčinilo "mikulášske" zaváhanie proti Popradu. Figuruje o skóre na čele tabuľky pred spomenutou Nitrou. Trenčín prehral piaty z ostatných šiestich duelov, z tejto porcie stretnutí vyťažil iba štyri body z osemnástich možných.

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. Semorád (V. Fekiač, J. Žilka), 23. Semorád (E. Bagin, V. Fekiač), rozh. sam. nájazd Brabenec - 14. Richard Pavlikovský (R. Dlouhý, Koyš), 22. J. Gašparovič (Róbert Petrovický, Ryzák)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Michal Hlinka, Drgoň a L. Novák (všetci Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Kacej, Stanzel

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, Martin Ďaloga, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, P. Zuzin - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Semorád

Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Nechala, Ryzák, Drgoň, Zaremba, Trška - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - Vozdecký, V. Nemec, Šišovský - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - Koyš, J. Zlocha, D. Hudec

Andrej Podkonický, asistent trénera HKM Zvolen: "My sme vedeli, že to bude náročný zápas, lebo Trenčín má veľmi kvalitné mužstvo. Hrajú veľmi dobrý hokej a my máme v poslednej dobe trošku problém s domácim prostredím. Hráme lepšie vonku ako doma. Hlavne v druhej tretine sme vytvorili obrovský tlak, kde sme bohužiaľ nedali gól. V tretej tretine sme nakoniec mohli aj prehrať, ale ďakujem chalanom za výborný výkon a za dva body."

Ján Kobezda, tréner Dukly Trenčín: "Dnes sme odohrali veľmi náročný zápas, boli sme aj dosť zdecimovaní v obranných radoch. Dve tretiny nás súper veľmi tlačil, mohli sme tam inkasovať viac gólov a mohlo byť po zápase už po druhej tretine. Našťastie sa tak nestalo a naopak tretiu tretinu sme mohli my 'ďobnúť' ich a boli by tu vo Zvolene všetci smutní. Berieme výsledok taký aký je a ideme si trošku oddýchnuť počas prestávky."

Bystrica si znovu poľahky poradila s domácimi Piešťanmi

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany ani vo štvrtej tohtosezónnej konfrontácii v Tipsport lige nenašli recept na hráčov HC '05 iClinic Banská Bystrica: na vlastnom ľade v nedeľu prehrali v 30. kole najvyššej slovenskej súťaže 2:5. Domáci síce v 33. min Martinsom Giptersom odpovedali na gól Tomáša Ziga z 15. min, lenže hostia potom do 48. min odskočili na 5:1 a bolo rozhodnuté. Bilanciou 2+1 sa blysol Lukáš Hvila, ktorý pod Urpín prišiel začiatkom decembra z Popradu. Piešťany doplatili na slabé bránenie v oslabeniach: až tri góly dostali v početnej nevýhode. Po troch víťazstvách prehrali druhý raz v rade. Banská Bystrica nadviazala na piatkový triumf nad Košicami a upevnila si štvrtú priečku v tabuľke, Piešťany sú šieste o päť bodov za ňou. Klesli za Trenčín.

ŠHK 37 Piešťany - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 33. Gipters (J. Ručkay, Tibenský), 59. Belluš (S. Saliji, Kania) - 15. Zigo (I. Ďatelinka, Bast), 36. Hvila (Bast), 37. Handzuš (Hvila, R. Tománek), 42. Hvila (I. Ďatelinka, Šmach), 48. R. Tománek (Majdan, Sandgren)
Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše Brancis (Piešťany) 10 min osobný trest, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Tvrdoň, Návratek, 1176 divákov

Zostavy:
Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Trefný, Kania, R. Filip, F. Hudec, Hluch - K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - R. Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák
Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, V. Čížek, Rosandič, Petran, Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Hvila, Bast, Gillies - Lamper, Zigo, Matoušek - R. Gašpar, Kytnár, Ambroz

Viac o téme: MHC Martin MsHK DOXXbet Žilina