Šokujúca správa po historickom úspechu Slovenska: Tréner Marks nesplnil ciele, končí!

Tréner Jaroslav Marks a celý realizačný tím abdikovalTréner Jaroslav Marks a celý realizačný tím abdikoval Zdroj: szfb.sk

BRATISLAVA - Jaroslav Marks odstúpil z funkcie hlavného trénera slovenskej florbalovej reprezentácie žien. Ako v nedeľu informovala oficiálna webstránka Slovenského zväzu florbalu (SZFB), spolu s českým koučom rezignoval aj kompletný realizačný tím.

Pod vedením Marksa dosiahli Slovenky na uplynulom svetovom šampionáte vo fínskom Tampere historicky najvyššie umiestnenie na MS - 8. miesto. O jednu priečku tak vylepšili výsledok spred dvoch rokov v Česku. Vzhľadom na výkonnostný progres z uplynulých rokov však túžili dosiahnuť na šampionáte ešte viac, pred turnajom si dali za cieľ skončiť do 6. miesta. Plány im ale zmarila smolná prehra s Lotyšskom (3:4 po nájazdoch), keď v zápase premárnili vedenie 2:0 i 3:1.

"Z dôvodov nesplnenia výkonnostného cieľa, ktorý sme si vytýčili pred majstrovstvami sveta 2015 vo Fínsku, ktorým bolo umiestnenie do 6. miesta a postup medzi prvých osem družstiev na svete, odstupujem z funkcie trénera žien slovenskej florbalovej reprezentácie. Spolu so mnou sa vzdáva funkcie celý realizačný tím. Ďakujem za pomoc a prejavenú dôveru počas celého obdobia," uviedol Marks v oficiálnom vyjadrení, ktoré poslal Prezídiu SZFB.

Marks pôsobil pri reprezentácií žien a junioriek od roku 2010, keď po šampionáte junioriek vystriedal z funkcie asistenta dovtedajšieho trénera Miroslava Hýleka. Meno jeho nástupcu zatiaľ nie je známe.

Viac o téme: Slovensko Jaroslav Marks
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: szfb.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy