Futbalové osobnosti stoja za Mourinhom: Vyhodili najlepšieho trénera v hre

Thierry Henry
Thierry Henry

LONDÝN - José Mourinho vo štvrtok definitívne skončil vo funkcii trénera futbalistov anglického majstra FC Chelsea. Portugalský 52-ročný odborník zanecháva londýnske mužstvo na 16. priečke tabuľky iba s 15 bodmi (4-3-9, skóre 18:26).

Mourinhovým nástupcom do konca sezóny bude Holanďan Guus Hiddink, ktorý už bol dočasným trénerom FC Chelsea v roku 2009. Najbližší víkend čaká na Chelsea domáci duel so Sunderlandom. "Všetci v Chelsea ďakujeme Josemu za ohromný prínos pre klub od jeho návratu v lete 2013. Jeho tri ligové tituly, FA Cup, anglický Superpohár i tri víťazstva v Ligovom pohári počas dvoch období u nás z neho robia najúspešnejšieho trénera v našej 110-ročnej histórii," odkázal vo štvrtok londýnsky klub.
 
"Ďakujem za všetko, čo ste pre mňa spravili. Dlhujem vám veľa a budete nám všetkým chýbať. Veľa šťastia do budúcnosti," reagoval na svojom konte na Twitteri stredopoliar Chelsea Cesc Fabregas.
 
Bývalý útočník Arsenalu Thierry Henry si nemyslí, že Mourinho bol hlavnou príčinou negatívnych výsledkov. "Potrebovali urobiť zmenu, aby vyvolali reakciu. No vyhodili najlepšieho trénera svojej histórie a najlepšieho trénera v hre. Zodpovednosť by mali niesť hráči. Ale nemôžete vyhodiť všetkých hráčov, tak vyhodíte trénera. Čo sa stalo v niektorých zápasoch, nepadá iba na hlavu Mourinha. Chýbala tam túžba a odhodlanie," povedal Henry pre Sky Sports.
 
Niekdajší kouč Liverpoolu Graeme Souness tvrdí, že v šatni Chelsea asi nebolo všetko v poriadku. "Myslím si, že stratil podporu kabíny a že niektorí najdôležitejší hráči to s ním vzdali. Ak to spravia dvaja, traja hlavní hráči, rozšíri sa to na celú kabínu. A to si myslím, že sa stalo. V uplynulých mesiacoch bolo v Chelsea niečo zásadného zle."

Tagy: FC Chelsea José Mourinho Thiery Henry

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA