VIDEO Barcelona natiahla víťaznú sériu: Suárez a Neymar zariadili triumf lídra

Luis Suárez so spoluhráčmi oslavuje gól BarcelonyLuis Suárez so spoluhráčmi oslavuje gól Barcelony Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvládli sobotňajší zápas 25. kola Primera División, keď zvíťazili na pôde Las Palmas 2:1. Katalánci tak zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na deväť bodov pred druhým Atléticom Madrid, no to má zápas k dobru, rovnako ako tretí Real Madrid. Barcelona vyhrala ôsmy ligový duel v rade a zároveň natiahla svoju sériu bez prehry už na rekordných 32 zápasov za sebou.

Favorit otvoril skóre už v 6. minúte, keď sa po rýchlej akcii presadil Luis Suárez. Domácim sa podarilo vyrovnať už o štyri minúty neskôr. Willian Jose si šikovne spravil priestor v šestnástke, prebral si výbornú prihrávku pätičkou od Jonathana Vieru a po zemi prekonal brankára Claudia Brava. Víťazný gól Barcelony strelil v 39. minúte Neymar. Katalánci si v druhom polčase udržali tesný náskok, no hráči Las Palmas sa niekoľkokrát dostali blízko k vyrovnaniu. Barcelona vyhrala už ôsmy ligový duel v rade.

Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (1:2)
Góly: 10. Willian Jose - 6. Suárez, 39. Neymar

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Neymar Luis Suárez Las Palmas