Definitívny koniec nádejí: Slovenskí vodnopólisti prišli o šancu postúpiť do Ria

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

TERST - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia definitívne prišla o možnosť kvalifikovať sa na augustové olympijské hry do brazílskeho Ria de Janeiro. Definitívnu "stopku" vystavila Slovákom ich stredajšia prehra s výberom Francúzska 8:10. Tím SR pod vedením trénerského tandemu Antonio Esteller, Róbert Kaid ešte na podujatí nezískal ani bod - v nedeľu prehral s Rumunskom 11:13, v pondelok podľahol Rusom 4:7 a utorok Kanaďanom 9:11.

Na slovenskú reprezentáciu čaká v Terste už len jeden duel, vo štvrtok 7. apríla o 15.10 h proti favorizovanému Maďarsku. Do piatkového štvrťfinále postúpia z dvoch šesťčlenných skupín po štyri najúspešnejšie kolektívy. Miestenku na OH 2016 si vybojuje štvorica úspešných štvrťfinalistov.

Slováci v stredu viedli v úvode II. štvrtiny už 3:0, no súperovi veľmi rýchlo dovolili otočiť na 3:4. Pred polčasovou prestávkou M. Úradník vyrovnal na 4:4 a po nej poslal tím SR do vedenia Ďurík. Francúzi potom šnúrou štyroch presných zásahov získali náskok 8:5. Slovákom sa síce potom ešte podarilo skorigovať, ale ich protivník si už víťazstvo nenechal ujsť a triumfoval 10:8.