VIDEO Takto sa bojuje o titul: Kane a Dele Alli pokazili Stoke City oslavy jubileí

Harry Kane so spoluhráčmi oslavuje gólHarry Kane so spoluhráčmi oslavuje gól Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu zvíťazili v dohrávke anglickej ligy na ihrisku Stoke 4:0 a potvrdili majstrovské ambície. Na druhom mieste tabuľky znížili štyri kolá pred koncom sezóny náskok vedúceho Leicestru, ktorý v nedeľu stratil remízou 2:2 s West Hamom, na päť bodov.

Dvoma gólmi sa na výhre Spurs podieľal kanonier Harry Kane, ktorý vylepšil bilanciu v tejto ligovej sezóne už na 24 gólov a osamostatnil sa na čele tabuľky strelcov. Dvakrát sa trafil tiež Dele Alli, ktorý svoj účet zaokrúhlil na desať gólov.

Tottenham potvrdil vynikajúcu bilanciu zo zápasov na ihriskách súperov. Z posledných 15 stretnutí vonku prehral jedinýkrát a ani tentoraz nechcel vyjsť naprázdno. Kane otvoril skóre strelou k tyči v deviatej minúte, ďalšie šance hostí potom ale v prvom polčase zlikvidoval Shay Given, ktorý dostal v bránke Stoke príležitosť dva dni pred 40. narodeninami.

Po prestávke ale hostia zásluhou Alliho v 67. minúte zvýšili a vzápätí mohol dvadsaťročný reprezentant skórovať znova. Po krásnej akcii ale zblízka netrafil odkrytú bránku a trafil len tyč. Vzápätí sa ale za obranu dostal Kane, ktorý nezaváhal, a Alli napravil svoje zlyhanie o desať minút neskôr presným volejom.

Tímu Stoke po debakli zhorkli oslavy 300. zápasu v Premier League a 150. na domácom štadióne. Po druhej porážke za sebou je klub v tabuľke ďalej deviaty pred Chelsea.

Viac o téme: Stoke City Tottenham Hotspur Harry Kane Dele Alli
  • Zdroj: ČTK, športky