Urazený reprezentant: Dva roky bojoval za Česko, teraz ho potopil vlastný tréner!

Michal KadlecMichal Kadlec Zdroj: TASR

LENS - České šance na postup do osemfinále európskeho futbalového šampionátu zhasli. Zverenci trénera Pavla Vrbu si neporadili s víťazným ultimátom, Turkom v utorňajšom zápase základnej D-skupiny podľahli 0:2. Obsadili tak posledné štvrté miesto a s turnajom sa lúčia. Účinkovanie vo Francúsku si predstavoval inak aj obranca Michal Kadlec.

Tridsaťdvaročný stopér cítil krivdu po zápase s Tureckom. Vadilo mu, že na šampionáte neodohral ani minútu. Svoj názor vyjadril aj na sociálnej sieti. "Nečakal som, že na ME, o ktoré sme dva roky bojovali, pritom som odohral väčšinu zápasov v kvalifikácii, neodohrám ani minútu," napísal na twitteri Kadlec. Príspevok tam ale ponechal iba krátko, rozhodol sa ho totiž vymazať.

Počas kvalifikačných bojov, v ktorých boli slovenskí susedia úspešní, odohral šesť z celkovo desiatich zápasov. Ani to mu však nestačilo na to, aby mu kouč Vrba doprial nejaký čas na záverečnom turnaji. Český lodivod sa v každom stretnutí rozhodol pre stopérsku dvojicu Tomáš Sivok a Roman Hubník.

Viac o téme: Michal Kadlec Česko
  • Zdroj: športky