Svatošov odchod zarmútil veľké hokejové hviezdy: Na jeho pamiatku stíchol celý štadión

Marek SvatošMarek Svatoš Zdroj: TASR

COLORADO - Marek Svatoš patril k tak veľkým talentom, že naňho po niekoľkých rokoch nezabudli ani tie najväčšie hviezdy zámoria. Do klubovej histórie Colorada sa zapísal obrovskými písmenami. Mal jednoducho čuch na góly, lenže sľubne rozbehnutú kariéru mu kazilo jedno zranenie za druhým, a aj ich vinou musel korčule zavesiť na klinec príliš skoro. V sobotu sa však jeho kniha života dopísala. Zostali po ňom uplakané oči stoviek ľudí.

Svatoš si vždy našiel čas na fanúšikov. Raz to bola fotografia, potom hodený puk a inokedy zase darovaná hokejka. Pre niekoho mali tieto veci cenu zlata. Boli to nezabudnuteľné okamihy, na ktoré teraz ľudia po celom svete spomínajú a delia sa s nimi na sociálnych sieťach.


Mohlo by vás zaujímať: FOTO Svatoš ako hrdina, bojovník a idol mnohých: Srdcervúce odkazy od fanúšikov!


Na jeden z najjagavejších klenotov slovenského hokeja spomínajú aj veľké hviezdy či bývalí spoluhráči. Jedným z nich je aj superstar Matt Duchene, ktorý poslal Marekovi svoje posledné zbohom: "Veľmi ma zarmútila správa o smrti môjho bývalého spoluhráča v Colorade Mareka Svatoša. Bol to skvelý hráč a ešte lepší človek."

Smutná správa dostala na kolená aj Darcyho Tuckera, ktorý si v drese Avalanche odkrútil spoločne s Marekom dve sezóny (2008/09 a 2009/10): "Keď som sa dopočul o smrti Mareka Svatoša, totálne ma to zničilo. Rodine želáme úprimnú sústrasť. Odpočívaj v pokoji."

V jednom tíme s košickým odchovancom si zahral aj "tvrdý chlapec" Cody McCormick: "Odpočívaj v pokoji Marek. Rodine prajem úprimnú sústrasť."

Síce dlhé roky pôsobí v Ottawe, ale so Svatošom bojoval v drese Avs aj Craig Anderson, na čo nikdy nezabudol: "Mnohým nám bude veľmi chýbať. Správa o jeho odchode ma veľmi zasiahla. Bol to skvelý chlap a úžasný hráč."

​Zaspomínal si aj hráč, ktorý v Colorade strávil celú svoju hokejovú kariéru a patril k najlepším v lige. Joe Sakic si v NHL odkrútil 20 sezón a spolu s ním korčuľoval na ľade aj zosnulý Svatoš: "Celá komunita Avalanche je z tejto správy nesmierne skormútená. Marek bol fantastický človek, talentovaný hokejista a skvelý spoluhráč. Úprimnú sústrasť jeho žene, deťom a celej rodine."

Zámorský klub St. Louis Blues urobil veľmi pekné gesto, keď si pred nedeľňajším zápasom s Coloradom uctil Svatošovu pamiatku minútou ticha. Na stredovej kocke mohli diváci vidieť aj jeho fotografiu. Keďže Avalanche čakal prvý zápas po tragédii vonku, rozhodol sa im súper takýmto spôsobom vyjsť v ústrety. 

 

 

Viac o téme: Colorado Avalanche Matt Duchene Marek Svatoš Craig Anderson Joe Sakic Darcy Tucker Cody McCormick
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: športky

Súvisiace články