Slovan priznal dlhy, ktoré rýchlo vymaže: Klub zoberie pod krídla nový sponzor

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Vedenie hokejového Slovana Bratislava priznalo meškanie výplat hráčov a členov realizačného tímu A-mužstva, záväzky chce vyrovnať do konca kalendárneho roka. Útočník Václav Nedorost pre denník Plus jeden deň hovoril, že naposledy videli hokejisti júlové výplaty. Manažment účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy pracuje na získaní nového strategického partnera, ktorý by mal pomôcť klubu k dlhodobejšej stabilizácii.

"Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí a vedenie intenzívne pracuje na jej čo najskoršom vyriešení. V týchto týždňoch sa finalizujú dohody s novým partnerom klubu, ktorých cieľom je dlhodobejšia stabilizácia pôsobenia Slovana v nadnárodnej súťaži. Existovali reálne predpoklady, že rokovania budú dotiahnuté o čosi skôr, napokon je však potrebných ešte pár týždňov. Hráči sú o celej situácii informovaní osobne zo strany členov predstavenstva klubu. Všetky momentálne záväzky klubu voči nim budú vyrovnané najneskôr do konca tohto roka. Účasť Slovana v prebiehajúcom ročníku KHL nie je v žiadnom prípade ohrozená," píše sa v stanovisku HC Slovan, ktoré zverejnil oficiálny web klubu. 

K situácii sa v stredu vyjadrilo aj vedenie KHL. "Hokejový klub Slovan má dlhy voči hráčom za august a september 2016. V aktuálnej sezóne má záväzky tohto typu viacero tímov v súťaži, na vyrovnaní ktorých sa pracuje, no niekde to trvá dlhšie. Situácia je pod plnou kontrolou a KHL spolu s hráčskou asociáciou pracujú na jej regulácii," uvádza sa v stanovisku vedenia KHL pre ruský portál Championat.com. 


Tagy: HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA