VIDEO Víťaznú šnúru baranov roztavili oceliari, neuveriteľné zmŕtvychvstanie Popradu

Na snímke zľava Eduard Šedivý (Košice), Mário Lunter (Banská Bystrica) a Tomáš Klíma (Košice)Na snímke zľava Eduard Šedivý (Košice), Mário Lunter (Banská Bystrica) a Tomáš Klíma (Košice) Zdroj: FOTO TASR – Branislav Račko

BANSKÁ BYSTRICA - V šlágri stredajšieho 20. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 zvíťazili hráči HC Košice na ľade Banskej Bystrice tesne 3:2. V súboji prvého z druhým domáci dvakrát viedli záshou presných zásahov legionára Jordana Hickmotta, no Košičania odpovedali gólmi Mareka Bartánusa a Radima Hrušku. Tri body pre "oceliarov" zariadil v 54. min obranca Eduard Šedivý.

V tabuľke TL Košice znížili náskok vedúcej Banskej Bystrice na štyri body a v porovnaní s tímom spod Urpína majú ešte jeden zápas k dobru. V stredu sa skončila sedemzápasová víťazná šnúra Banskej Bystrice.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 37. Hickmott (Maione, Bezúch), 42. Hickmott (Maione, T. Surový) - 39. M. Bartánus (E. Šedivý, Michel Miklík), 49. R. Hruška (Tibor Varga), 54. E. Šedivý (T. Klíma)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Matoušek (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, J. Konc - Smrek, Bednár, 2841 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - R. Tománek, Truchno, Lunter - Lamper, M. Češík, Matoušek - Bezúch, Tamáši, Róth

Košice: Habal - Deyl, Vašíček, L. Matejka, M. Dudáš, Šmach, E. Šedivý, Pavúk - M. Bartánus, Suja, Michel Miklík - J. Milý, Boltun, Hričina - Tibor Varga, T. Klíma, Bicek - P. Bartoš, R. Hruška, Šoltés

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Bolo to veľmi vyrovnané a bojovné stretnutie, obe mužstvá sa takticky dobre pripravili, hráči išli na doraz. Zápas bol o chybách, my sme spravili možno o jednu viac, preto sme prehrali. Nepríjemné bolo, že súper hneď po vedúcom našom góle vyrovnal a za chyby nás vytrestal, preto odchádza s tromi bodmi."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Videli sme vyrovnané stretnutie, s veľmi dobrými obranami. Vždy sme dokázali odpovedať na góly, v tretej tretine sme zvýšili dôraz a aj individuálna akcia Radima Hrušku nám pomohla zvíťaziť."

Dokonalý obrat majstra na Liptove

Hokejisti Nitry po utorkovom triumfe nad HK Orange 20 získali aj v stredu všetky tri body, keď v súboji 20. kola Tipsport ligy zvíťazili 4:2 na ľade Liptovského Mikuláša. Domáci pritom viedli už 2:0, keď sa do listiny strelcov zapísali Marek Uram a Patrik Števuliak. Ešte pred prvou sirénou skorigoval za hostí Radoslav Macík. Po bezgólovej druhej tretine si hokejisti Nitry vyrovnali už v 46. sekunde tretej časti, gólom sa prezentoval Henrich Ručkay.Tretí gól hostí strelil skúsený Juraj Štefanka a konečnú podobu výsledku dal Marek Slovák. Nitra si úspechom na Liptove upevnila tretie miesto v tipsportligovej tabuľke.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Góly: 11. M. Uram (M. Sukeľ, Kriška), 17. Števuliak (Piatka, A. Laco) - 19. Macík (Ordzovenský, Paukovček), 41. H. Ručkay (Blackwatter, Pupák), 51. J. Štefanka (Blackwatter), 59. Marek Slovák (Milam)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina - Bogdaň, Jobbágy, 1250 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan - M. Moravčík, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Kadlubiak, F. Oravec, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, J. Faith - Kabáč, Stümpel, Števuliak

Nitra: Michal Valent - M. Versteeg, Milam, Mezei, Pupák, Ordzovenský, P. König, F. Kuzma, Rais - Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay - D. König, Krištof, J. Štefanka - Bajtek, Paukovček, Macík - M. Bene, Ondrušek, S. Chalupa

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Zápas sme začali dobre, ale škoda individuálnej chyby, po ktorej sme súpera dostali naspäť do zápasu. Rozhodujúci moment bol v úvode tretej tretiny, v ktorej sme hneď inkasovali. Chlapci bojovali až do konca, mrzí nás výsledok, no v tretej tretine nám niečo chýbalo, a aj preto sme zápas nedotiahli do víťazného konca."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Po utorňajšom víťazstve nad dvadsiatkou sme sa chceli opäť dostať na víťaznú vlnu. Zápas sme nezačali dobre, ale nakoniec sme to v tretej tretine zlomili. Myslím si, že sme zaslúžene triumfovali, keby sme premenili viaceré šance, čo sme mali, zápas sa skončí s ešte väčším gólovým rozdielom."

Kríza Trenčína naďalej pokračuje

Hokejisti Dukly Trenčín sa výsledkovo trápia a potvrdili to aj v stredu v domácom súboji 20. kola Tipsport ligy, v ktorom doma podľahli Zvolenu 0:3. "Vojaci" zaznamenali už siedmu prehru za sebou, Zvolen si pripísal druhý trojbodový zápis v sérii. Po bezgólovej prvej tretine rozhodli Zvolenčania o svojom triumfe v druhej časti, v ktorej sa do streleckej listiny zapísali Bruno Mráz a Lukáš Jurík. Definitívnu podobu výsledku dal v 59. min v početnej výhode útočník Radovan Puliš. Tím spod Pustého hradu figuruje v tabuľke TL naďalej na 6. mieste, Trenčania klesli na 9. pozíciu za Nové Zámky.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 29. B. Mráz (Zuzin), 38. L. Jurík (Valenta, J. Majdan), 59. Puliš (J. Majdan, M. Novák)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Stanzel, Kacej, 883 divákov

Trenčín: Kutej - L. Kozák, Drgoň, Obšut, Hatala, Bohunický, Jáchym, Šefčík, Holenda - Ölvecký, Bulík, T. Sýkora - Marcel Hossa, Síkela, R. Dlouhý - D. Hudec, Šimun, Sojčík - D. Novák, Švec, Briestenský

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, Hraško, M. Novák, Valenta, Plechanov, Andersons, Habšuda, M. Ivan - Zuzin, B. Mráz, Klhůfek - Puliš, L. Jurík, J. Majdan - McGregor, S. Petráš, J. Žilka - Halama, Jakubík, Martin Ďaloga

Josef Turek, tréner Trenčína: "Hráči dreli, ale keď nedáme gól, nemôžeme uspieť. V závere sme nestrelili gól ani do prázdnej bránky. Zápas sa však lámal skôr, hostia sa dokázali presadiť, my nie."

Milan Staš, tréner Zvolena: "Prvá tretina bola opatrná, v druhej sme šli do vedenia. Dokázali sme kontrolovať hru. Zlomovým bodom zápasu bolo oslabenie o dvoch hráčov, ktoré sme ubránili. Získali sme tri body, udržali sme vzadu nulu. Snáď nás to posilní do ďalšej práce."

Nové Zámky si doma poradili so Žilinou

Hokejisti Nových Zámkov využili výhodu domáceho prostredia v stredajšom súboji 20. kola Tipsport ligy 2016/2017 zdolali Žilinu hladko 4:0. Nováčik najvyššej slovenskej hokejovej súťaže rozhodol o svojom triumfe v II. tretine, ktorú zásluhou gólov Václava Čížeka, Ossiho Saarinena a Fredrika Sandgrena vyhral 3:0. Definitívnu podobu výsledku dal v 47. min mladý útočník Matej Paulovič. Žiline patrí po strede 4. miesto tipsportligovej tabuľky, Nové Zámky sa dostali na 8. pozíciu pred Trenčín.

HC Nové Zámky - MsHK Doxxbet Žilina 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 24. V. Čížek (Brabenec, Michal Hudec), 31. Saarinen (Cardwell, Brabenec), 40. Sandgren (Čaládi, Pitule), 47. M. Paulovič
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Müllner - M. Orolin, Šefčík

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - Bahenský, Brabenec, Saarinen - Michal Hudec, Pitule, Čaládi - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - R. Lelkeš, Dominik Rehák, Dubec

Žilina: T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gachulinec, Kříž - J. Jurík, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, Rogoň - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, E. Švec

Július Pénzeš, tréner Nových Zámkov: "Pre nás je to prepotrebné a myslím si, že zaslúžené víťazstvo. V prvej tretine sme začali trocha ustráchane, predsa len, tlak je obrovský. Od druhej tretiny sme boli podľa mňa lepším mužstvom, vypracovali sme si šance. Keď chlapci strelili prvé góly, získali sme sebadôveru. Ukázali sme divákom pekný hokej, pochvala patrí všetkým hráčom. V závere podal náš brankár famózny výkon. Chcem sa veľmi poďakovať divákom, ktorí nás ženú za víťazstvami nielen doma, ale boli s nami aj vo Zvolene a Trenčíne. Patrí im veľká vďaka a víťazstvo je pre nich."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Po stredajšom zápase nie som spokojný s veľa vecami. Vo štvrtok si to pokojne rozoberieme. Nula na konte strelených gólov je strašná. Samozrejme, bez gólu sa nedá uspieť. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Martin prišiel o štvorgólový náskok

Hokejisti Martina viedli v stredajšom domácom súboji 20. kola Tipsport ligy 2016/2017 nad Popradom v 27. min už 4:0, ale z duelu si napokon odnášajú iba dva body za triumf 5:4 po predĺžení. Skóre duelu otvoril už v 5. min Ján Tabaček a v 13. min v početnej výhode zvýšil na 2:0 Róbert Varga. Tretí gól domácich pridal v 23. min opäť v presilovke Tomáš Brňák a na rozdiel štyroch gólov upravil v 27. min Patrik Koyš.

Potom sa začala stíhacia hosťujúcich "kamzíkov". Začal ju v 29. min Adam Lapšanský, vzápätí pokračoval Marek Zagrapan a tretí gól Popradu pridal v 48. min Tomáš Troliga. Zdalo sa, že Martin získa všetky tri body, no 3 sekundy pred treťou sirénou vyrovnal Branislava Rapáč a duel sa musel predlžovať. V ňom o triumfe domácich rozhodol fínsky legionár Jere Pulli. Popradčania pod vedením trénerského tandemu Marcel Ozimák a František Štolc ml. stratili prvé dva body, predtým triumfovali v Nitre a Košiciach.

MHC Martin - HK Poprad 5:4 po predĺžení (2:0, 2:2, 0:2 - 1:0)
Góly: 5. J. Tabaček (Korostin, Heizer), 13. R. Varga (Galamboš, Brňák), 23. Brňák (Galamboš, R. Varga), 27. Koyš (Korostin, Michalčin), 62. Pulli (Salija) - 29. Lapšanský (Zagrapan, Henderson), 31. Zagrapan (Henderson, J. Brejčák), 48. Troliga (Lapšanský), 60. B. Rapáč
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Majling, Jura - M. Kollár, Korba, 1550 divákov

Martin: Corbeil - M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, Pulli, Michalčin, M. Leško, Pacalaj - P. Koyš, Heizer, Korostin - Surovka, Galamboš, R. Varga - Kadura, Murček, Pokrivčák - Jurášek, Dokšin, Rusina

Poprad: Šúrek - Lubor Pokovič, Š. Fabian, Bagin, J. Brejčák, Ježek, Kurali, Krempaský, J. Müller - Kroták, Mlynarovič, Abramov - Lapšanský, Zagrapan, Henderson - B. Rapáč, Troliga, D. Bondra - Semorád, Lichanec, Štrauch

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Do stavu 4:0 sme hrali to, čo sme si povedali v kabíne. Vtedy sme nepochopiteľne poľavili. Zlomový bol prvý gól hostí. Súper zmenil taktiku, utváral na nás tlak a niektorí hráči sa s tým nevedeli vyrovnať. Poprad vyrovnal tri sekundy pred koncom a tak ma teší aspoň to, že sme v nadstavenom čase skórovali a získali sme dva body."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Chcem zagratulovať Martinu k víťazstvu v predĺžení. Asi si ten bod navyše zaslúžil, pretože nastrelil štyrikrát žrď našej bránky. Pre vývoj zápasu bol dôležitý prvý gól Martina, pri ktorom to Tabaček výborne trafil a náš brankár zaváhal. To dostalo domácich na koňa, hrali veľmi dobre a viedli o štyri góly. Cením si, že za stavu 0:4 sme zápas takmer dokázali otočiť. Nemôžem byť celkom spokojný, ale pre nás je každý bod zlatý."

Viac o téme: HC Košice HK Nitra MHk 32 Liptovský Mikuláš HC ‘05 iClinic Banská Bystrica