Spartak odčinil hanebný debakel: Veľké gesto Jirku pre spoluhráča, kvôli úmrtiu v rodine

Erik JirkaErik Jirka Zdroj: spartak.sk

PREŠOV - Futbalisti Spartaka Trnava dali v Prešove zabudnúť na nedávny debakel 0:7 v Žiline a proti nováčikovi súťaže získali tri body.

Hostí gólovo naštartoval zásah Erika Jirku, ktorý v úvode druhého dejstva poslal Spartak do vedenia. Mladý stredopoliar mal radosť z gólu i z víťazstva, ktoré venoval nedávno zosnulej babke svojho spoluhráča.

Všetko podstatné sa udialo v druhom polčase. Už v jeho druhej minúte si za obranu Tatrana šikovne nabehol 19-ročný Jirka a poslal hostí do vedenia. "Som veľmi rád, že som dal gól, pretože mi to už dlhšie nepadlo. Chcel by som tak pokračovať aj ďalej. Dlhodobo som nevedel dať gól a dúfam, že som sa týmto chytil a gólovo naštartoval do ďalších zápasov," uviedol Jirka.

Na jeho presný zásah síce odpovedal domáci Bartek, ale spoluhráči També a Mikovič zariadili víťazstvo Spartaka. Jeho hráči sa chceli po reprezentačnej prestávke rehabilitovať za debakel 0:7 v Žiline. To sa im podarilo a v nahustenom strede tabuľky si polepšili na 23 bodov. "Do Prešova sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať, pretože v Žiline to zďaleka nebol optimálny výkon. V Prešove sme si to chceli vynahradiť. Podali sme dobrý výkon a tešia nás tri body," poznamenal Jirka.

Trnavčania tak naklonili svoju tohtosezónnu bilanciu v prospech víťazstiev. Tých majú na konte už šesť, okrem toho päťkrát remizovali i päťkrát prehrali. Futbalisti Prešova sa do najvyššej súťaže vrátili po troch rokoch po tom, čo o ich zostupe z vtedajšej Corgoň ligy rozhodol práve domáci zápas so Spartakom Trnava. Ten v máji 2013 vyhrali v Šariši 1:0 gólom Vlaska z penalty, ale v sobotu na nostalgiu nebol priestor.

Trnavčania chceli odčiniť Žilinu, Prešovčania zase potrebujú získavať body v boji o záchranu. Víťazné ambície napokon naplnili hráči Spartaka, ktorí venovali výhru obrancovi Borisovi Godálovi, ale najmä jeho babke. "Chcem toto víťazstvo venovať Borisovej babke, ktorá zomrela v piatok 18. novembra. Neviem presne, čo sa jej stalo, ale je mi to veľmi ľúto," poznamenal Erik Jirka.

Viac o téme: Boris Godál Erik Jirka FC Spartaka Trnava