Súboj hokejových legiend počas Zápasu hviezd: Bondra prezradil, ktorých hráčov chce v tíme

Miroslav Šatan a Peter Bondra
Miroslav Šatan a Peter Bondra

BRATISLAVA - Záverečný januárový víkend bude patriť Zápasu hviezd Tipsport Ligy 2016/2017, v ktorom sa stretnú najväčšie osobnosti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. All-Star víkend v Poprade, ktorý sa začne sobotňajším draftom a v nedeľu ho okrem exhibície spestria aj divácky atraktívne súťaže zručností, sľubuje podľa riaditeľa ligy Richarda Lintnera nezabudnuteľné hokejové zážitky.

V nedeľu o 16.00 h sa proti sebe postavia výbery vedené manažérmi Petrom Bondrom a Miroslavom Šatanom. Tí si svoje tímy zostavia prostredníctvom draftu, ktorý sa uskutoční už o deň skôr (v sobotu o 17.00 h). Vyberať budú z 28-člennej nominácie, v ktorej sú dvaja brankári a 26 korčuliarov. V zozname nechýbajú ani zástupcovia HK Orange 20. "Sám som zažil niekoľko All-Star zápasov a viem, že kľúčové je v tomto prípade zamerať sa na rýchlosť. Preto sa budem v drafte snažiť vyberať rýchlych korčuliarov a pomalších nechám Mirovi," vtipkoval Bondra. "Mám už premyslený aj dôležitý post v bránke, kde vsadím na Larsa Voldena z Dukly Trenčín. Uvidím, či Miro moje plány neprekazí. Tipsport Ligu pozorne sledujem, z pochopiteľných dôvodov najmä Poprad. Mám vytypovaných niekoľkých hráčov, Kanaďanov i Slovákov, ktorých by som chcel draftovať. Dôležité bude, aby sme sa popritom dobre zabavili. Teším sa na celý víkend, dúfam, že si to všetci užijeme," dodal bývalý elitný kanonier a autor "zlatého" gólu vo finále MS 2002.


Nenechajte si ujsť súboj toho najlepšieho, čo ponúka slovenská Tipsport Liga. Lístky na zápas hviezd nájdete TU!


Výťažok zo športového podujatia bude určený pre letný hokejový kemp zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorý organizuje Tipsport Liga. "Osobne ma teší veľký záujem fanúšikov o All-Star víkend. Popradský štadión je už skoro vypredaný a verím, že naši fanúšikovia si odnesú z tohto podujatia nezabudnuteľné zážitky," vyslovil sa Lintner na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave. "Som rád, že Miro a Peter prijali túto výzvu a stali sa ako manažéri významnou súčasťou All-Star víkendu. Osobne som veľmi zvedavý, koho si v sobotu vyberú ako draftovú jednotku. Pre daného hráča to bude špeciálny honor. Takisto bude zaujímavé vyhlásenie posledného draftovaného hráča. Minulý rok dostal auto, teraz chystáme tiež jedno prekvapenie," prezradil riaditeľ súťaže.

V nedeľu sa program začne už o 13.00 h. Pre fanúšikov bude vo fanzóne pred štadiónom postavené klzisko a niekoľko hokejových "strelníc", na ktorých si môžu otestovať svoje hokejové zručnosti. Od 14.00 h sa bude na javisku odohrávať moderovaný program s DJ-om, ktorý spestrí súťaž zručností medzi Šatanom a Bondrom. V ňom si to dvojica legiend medzi sebou rozdá v samostatných nájazdoch, súťaži o najtvrdšiu strelu, v streľbe na terče či v súťaži o techniku prihrávky. "Najviac bodov by som mohol nazbierať v streľbe na terče. Pamätám si, že keď som ju absolvoval v minulosti v Zápase hviezd NHL, tak som zostrelil štyri terče piatimi strelami," poznamenal Šatan.

Moderovaná zábava bude prebiehať až do vyvrcholenia víkendu do 16.00 h, keď prezident SR Andrej Kiska vhodí úvodné buly Zápasu hviezd. Jedna tretina stretnutia bude trvať desať minút a v prestávke budú prebiehať súťaže zručností. V rámci nich budú hráči súťažiť v samostatných nájazdoch, štafetách dvojíc, o najtvrdšiu strelu (prvý blok), o techniku prihrávky, o najrýchlejšieho korčuliara a v streľbe na terče (druhý blok).

"Najväčším lákadlom pre hokejových priaznivcov bude určite fanzóna s veľkým množstvom zaujímavých atrakcií a koncertom skupiny Helenine oči, ktorý sa začne hneď po súboji Petra s Mirom. Moderovať bude dvojica Slavo Jurko a Marcel Forgáč. Tí fanúšikovia, ktorí sa z priestorových dôvodov nedostanú na popradský štadión, si môžu vychutnať atmosféru prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky priamo vo fanzóne," dodal Lintner.
      
Nominácia na All-Star víkend 2017:
Brankári: Jason Bacashihua (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Lars Volden (HK Dukla Trenčín)
Obrancovia: Mathew Maione (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Martin Dudáš (HC Košice), Richard Stehlík (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Jameson Milam, Branislav Mezei (obaja HK Nitra), Fredrik Sandgren (HC Nové Zámky), Radoslav Suchý (HK Poprad), Daniel Brejčák (MsHK Žilina)
Útočníci: Dávid Buc, Jordan Hickmott (obaja HC '05 iClinic Banská Bystrica), Ladislav Nagy, Jiří Bicek (obaja HC Košice), Jozef Stümpel, Martin Cibák (obaja MHK 32 Liptovský Mikuláš), Patrik Koyš, Radomír Heizer (obaja MHC Martin), Marek Slovák, Judd Blackwater (obaja HK Nitra), Kamil Brabenec (HC Nové Zámky), Marek Zagrapan, Arne Kroták (obaja HK Poprad), Marek Hecl, Oliver Pataky (obaja HK Orange 20), Marcel Hossa (HK Dukla Trenčín), Marek Hovorka, Štěpán Novotný (MsHK Žilina), Radovan Puliš, Pavel Klhůfek (obaja HKM Zvolen)


Tagy: Miroslav Šatan Peter Bondra Richard Lintner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
Tipsport liga

DISKUSIA