VIDEO Nádherná ukážka súrodeneckej lásky: Serena a Venus so vzájomnými vyznaniami

Serena a Venus Williamsové
Serena a Venus Williamsové

MELBOURNE 28. januára (SITA) - Americká tenistka Serena Williamsová zvíťazila nad svojou sestrou Venus za 81 minút 6:4, 6:4 v sobotňajšom finále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (16. - 29. januára, celková dotácia 50 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion). Získala svoj siedmy singlový titul na tomto podujatí po sezónach 2003, 2005, 2007, 2009, 2010 a 2015 a celkovo 23. vrcholnú trofej, čím v historickom poradí tzv. otvorenej éry osamela na prvej pozícii pred Nemkou Steffi Grafovou.

 Absolútnou rekordérkou je Austrálčanka Margaret Courtová s 24 úspechmi, teraz nechýbala v hľadisku Rod Laver Areny. Serena dosiaľ naposledy na takto významnej scéne uspela minulý rok na Wimbledone. Venus čaká na svoj ôsmy primát vo dvojhre na Majors od Wimbledonu 2008, vo finále bola premiérovo od Wimbledonu 2009. Počas newyorských US Open 2011 jej diagnostikovali ochorenie imunity Sjögrenov syndróm. 

"Chcem túto príležitosť venovať najmä tomu, aby som zablahoželala Venus, je to úžasný človek. V žiadnom prípade by som sa k tým 23 titulom nedopracovala bez nej, je mojou inšpiráciou a jediným dôvodom, pre ktorý tu dnes stojím, len vďaka nej sú sestry Williamsové. Vždy, keď na tomto turnaji prešla o kolo ďalej, vnímala som to aj ako moje víťazstvo. Zaslúži si neskutočný aplauz za ten nádherný návrat. Vlastne: slovo návrat sa mi nepáči, lebo ona ani nikdy nebola preč. Som presvedčená, že takto tu môže byť aj o rok," vyhlásila Serena na slávnostnom ceremoniáli.

"Gratulujem, Serena, k 23. triumfu. Bola som pri všetkých v tvojej blízkosti, v niektorých prípadoch dokonca - ako dnes - tou zdolanou súperkou. Je to úžasné víťazstvo. Vždy, keď som pri tom nemohla či nedokázala byť, bola si pri mne. Som na teba enormne hrdá, znamenáš pre mňa celý svet. Veľmi rada by som sa sem vrátila, ak mi to Boh dopraje. Ďakujem za všetku lásku," povedala Venus. 

Serena bola na esá lepšia 10:7, na dvojchyby to bolo 5:3. Šampiónka vynikla na "winnery" 27:21, zároveň urobila menej nevynútených chýb - 23:25. Premenila 4 z 11 brejkbalov, zdolaná 2 z 3. Serena získala 46 % fiftínov rozohraných jej druhým podaním, Venus iba 29 %. 

Serena si odnáša 2000 bodov a prémiu 3 700 000 AUD brutto, Venus 1300 bodov a 1 850 000 AUD pred zdanením. Trofej Daphne Akhurst Memorial Cup prezentovala Češka Hana Mandlíková. 


Tagy: Serena Williamsová Venus Williamsová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA