Bývalý reprezentant bráni Kližana pred útokmi: Slovensko je v tomto jediné na svete!

Filip Polášek sa zastal Martina Kližana
Filip Polášek sa zastal Martina Kližana

BRATISLAVA - V slovenskom tenise ešte stále rezonuje víkendová prehra slovenských reprezentantov s Maďarskom v bratislavskom stretnutí rozhodujúceho 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2017 družstiev mužov. Viacerí hádžu vinu neúspechu na slovenskú jednotku Martina Kližana. Nájdu sa však aj takí, ktorí sa 27-ročného tenistu zastali.

Po rozhodujúcej nedeľňajšej prehre Kližana s jednotkou maďarského kádra Mártonom Fucsovicsom (6:3, 3:6, 3:6, 5:7) sa na adresu slovenskej jednotky tvrdo vyjadril tréner slovenského daviscupového tímu tenistov Karol Kučera. Ten údajne odhovárala kapitána tímu Miloslava Mečířa od nominácie spomenutého Kližana. Taktiež toto fatálne zlyhanie označil za "Odstrašujúci príklad, ako to nemá fungovať.


S týmito vyjadreniami však nesúhlasí bývalý reprezentant Filip Polášek, ktorý sa otvorene vyjadril a pomenoval problémy slovenského tenisu. "Prehra s Maďarmi nemôže byť na jednom hráčovi, tých chýb bolo viacero. Nechcem sa zastávať Kliža, ale prišlo mi to trošku nespravodlivé a čakal by som, že sa chyby pomenujú," povedal pre portál tenisovýsvet.sk.

Bývalý 20. hráč sveta vo štvorhre tiež označil za jednu z chýb aj povrch, na ktorom sa hralo: "Myslím si, že povrch bol nevhodne zvolený. Či to Kližo odsúhlasil a do akej miery, to neviem. Za seba však vravím, že v minulosti sa povrchy komunikovali úplne minimálne. To, že sa hrá automaticky v NTC a na harde, to je skoro dogma, s ktorou sa hýbe veľmi ťažko. Miesto sa nevyberá a povrch... lopty sa už vôbec neriešili. Povrch určite sadol Fucsovicsovi, viac, než ktorémukoľvek nášmu hráčovi."

Ďalšia vec, ktorá sa vyčítala Martinovi Kližanovi bola, že negatívne vplýval na atmosféru v samotnom tíme. Polášek však tvrdí, že tam nie je všetko v poriadku už dlhšiu dobu. "Z úst Kaja zaznelo, že sa chodilo normálne na obedy a večere, ale teraz sa nešlo, lebo nálada v tíme nebola dobrá. Za seba hovorím, že za 8 rokov v DC som nebol na žiadnej večeri s tímom. Nie žeby som ja nechcel, nedá sa to poskladať. Všetci to odmietnu, lebo idú domov," povedal a podotkol aj ďalší zaujímavý fakt: "Slovensko je jediná krajina na svete, ktorá počas Davis Cupu spí doma. Tím nespí spolu na hoteli a hráči nie sú spolu. Táto otázka sa riešila, ale je nevyriešiteľná. V slovenských podmienkach je to zložité. Zväz to bol ochotný platiť, ale v princípe sa to nestretlo s pochopením u niektorých hráčov a tiež ľudí z realizačného tímu. Ten tím na tom netrvá a hráčom je teda pohodlnejšie si riešiť svoje veci. Je to taká unikátnosť, že keď sme sa o tom rozprávali v zahraničí, tak dosť ľudí tomu nerozumelo."

Bývalý reprezentant si myslí, že by si všetci mali sadnúť za okrúhli stôl a raz a navždy všetko vyriešiť, pretože v daviscupovom tíme je oveľa viac problémov. "Najlepšie by bolo spraviť stretnutie a vyriešiť si, prečo sa to stalo. Nech sa stretnú tí, ktorí tam majú byť. Tí, ktorí o tom nabudúce budú rozhodovať, aby sa to nestalo proti Poliakom. Keď sa v normálnej firme niečo pokazí, tak sa to pomenuje a snažia sa tomu predísť. Mám obavu, že keď povieme, že jediný na vine bol Kližo a v septembri-októbri zavoláme Poliakov na tento istý povrch, tak či s Kližom alebo bez neho bude ten výsledok rovnako zlý," dodal na záver.


Tagy: Filip Polášek Martin Kližan Karol Kučera

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA