VIDEO Slováci napriek skvelej kulise finále nedotiahli: Súper z minima šancí vyťažil maximum

Ivan Švárny zo Slovenska (uprostred) s trofejou za druhé miesto z turnaja Slovakia Cup po skončení finálového zápasu medzi Slovensko - Švajčiarsko
Ivan Švárny zo Slovenska (uprostred) s trofejou za druhé miesto z turnaja Slovakia Cup po skončení finálového zápasu medzi Slovensko - Švajčiarsko

NITRA - Je radosť hrať v Nitre. Bola tu super atmosféra, zhodli sa viacerí slovenskí hokejisti na adresu fanúšikov na práve skončenom Slovakia Cupe. Škoda len, že vo finále skvelých priaznivcov nepotešili víťazstvom. Proti Švajčiarom zaspali úvod a za stavu 0:2, resp. neskôr dokonca 0:3 sa už ťažko otáča. Najmä keď súper dobre prehusťoval stredné pásmo a poctivo bránil. Stačilo to na "helvétske" víťazstvo 4:3.

"Škoda toho začiatku, dnes nás to stálo zápas. Mali sme to vyhrať, ale je ťažké odohrať tri zápasy za tri dni. Nikto nič nepodcenil, všetci to na ľade poctivo ´oddreli´ a na konci sme mali tlak," zhodnotil finále obranca Michal Čajkovský. Ďalší obranca Ivan Švarný tvrdí, že napriek finálovej prehre na výkonoch zo Slovakia Cupe možno stavať do budúcnosti. "Nehrali sme na tomto turnaji zle. Chcem sa však najmä poďakovať fanúšikom Nitry za ich podporu. Bola tu výborná kulisa," uviedol nitriansky rodák so slovanistickou súčasnosťou, ktorý dostal ponuku dohrať sezónu práve pod Zoborom. "Tento turnaj zvládli v Nitre organizačne dobre. Aj ostatní hráči boli spokojní. Nitrania si tento turnaj zaslúžili, veď reprezentačný zraz tu nebol 11 rokov," dodal Švarný, autor jedného z gólov v piatok proti Rusku.  

Útočník Radoslav Macík hráva v Tipsport lige práve v Nitre. Aj jemu sa pozdávala atmosféra, ale aj výkony na ľade. "Dnes nám tam napadali góly, prehra mrzí. Celkovo sa však nemáme za čo hanbiť," povedal Macík. 

Obranca Martin Gernát ľutoval nešťastný gól v záverečnej časti hry: "V druhej tretine nám to tam padlo, no v tretej sme dostali nešťastný gól a potom sa nám akoby zviazali ruky. Švajčiari sa stiahli, my sme sa snažili to rýchlo otáčať a prekvapiť. Šli sme do plných a nevychádzalo nám to."

"Snažili sme sa čo najskôr vyrovnať hru a museli to otvoriť, súper z minima šancí vyťažil maximum. Náš výkon nebol zlý, ale víťazstvo by nás potešilo viac," skonštatoval slovenský brankár Jaroslav Janus

Marek Slovák ľutoval, že Slováci z druhej tretiny nevyťažili viac: "Škoda, že druhá tretina nemala o päť minút viac. Prestávka nás prerušila, mali sme tlak a mohli sme vyrovnať. Som sklamaný, že sme doma nevyhrali turnaj."

"Treba uznať kvalitu súpera, ktorý si dokázal vytvoriť náskok a úspešne ho brániť. A čo hovorím na atmosféru? Krásna. Takúto my v klube nemávame, takže som si ju veľmi užil." uznal útočník Martin Bakoš.

Tréner Zdeno Cíger zhodnotil účinkovanie svojich zverencov pozitívne. "Celkovo na tomto turnaji sme mali dobré momenty v hre. Nikto z hráčov ma nesklamal. Odohrali sme ťažké zápasy s Ruskom, potrebujeme ich mať čo najviac. Na tejto úrovni je hokej rýchlejší ako je naša alebo česká liga," povedal Cíger. 


Tagy: Slovensko Švajčiarsko Zdeno Cíger Slovakia Cup 2017

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA; Video: TASR

DISKUSIA