Hrozné správy pre slovenskú reprezentáciu: Ramsay prišiel o kľúčového obrancu

Slovenský hokejový reprezentant Martin Marinčin počas tréningu na reprezentačnom zraze v Bratislave Slovenský hokejový reprezentant Martin Marinčin počas tréningu na reprezentačnom zraze v Bratislave Zdroj: TASR/Martin Baumann

TŘINEC - Slovenský hokejista Martin Marinčin, ktorý pôsobí v českom Třinci, utrpel vo včerajšom finálovom súboji na ľade Pardubic zranenie stavca a sezóna sa pre neho predčasne skončila. Informoval o tom klub na sociálnej sieti X.

Skúsený obranca má po zákroku Lukáša Sedláka prasknutý dvanásty stavec. Okrem zvyšku finále play-off tak príde aj o majstrovstvá sveta v Česku, kde mal patriť medzi lídrov slovenskej obrany. 

Marinčin sa zranil v závere prvej tretiny, keď ho Sedlák "dohral" v třineckom obrannom pásme. Tridsaťdvaročný bek spadol na ľad a na striedačku odišiel po pár minútach len s pomocou lekára.

Následne zamieril na vyšetrenie do nemocnice. Třinec nechcel po stretnutí jeho stav komentovať. "Keď som to videl, tak mi bolo zle. Bola to ťažká strata," povedal tréner Zdeněk Moták po zápase s tým, že špecifikáciu zranení už pozná.

Viac o téme: Martin Marinčin Slovensko HC Oceláři Třinec Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/HC Oceláři Třinec
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy